لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۶

لیندسی گراهام: بسوی جنگ با کره شمالی می‌رویم و این خطای کیم جونگ اون است


یک سناتور آمریکایی پس از آزمایش موشک بالیستیک کره شمالی در روز چهارشنبه می گوید این آزمایش به مناقشه نظامی می انجامد و مقصر کیم جونگ اون خواهد بود که آمریکا را به نقطه غیرقابل تحمل کشانده است.

نشریه نیوزویک نوشت: سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام در مصاحبه ای با سی ان ان پس از آزمایش موشکی موفقیت آمیز پیونگ یانگ گفت: «اگر لازم باشد برای توقف این روند وارد جنگ بشویم چنین خواهیم کرد. اگر جنگی با کره شمالی در بگیرد به خاطر این خواهد بود که کره شمالی خودش دعوت به جنگ کرده و اگر اوضاع تغییر نکند ما به سوی جنگ می رویم.»

جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، به خبرنگاران گفت تازه ترین موشک صراحتا بیش از پرتاب های قبلی بالا رفت. این تلاش های تحقیق و توسعه آن ها برای ادامه ساخت موشک بالیستیکی است که اساسا بتواند هر نقطه ای را در جهان تهدید کند.

پرزیدنت ترامپ هم در واکنش به این پرتاب آزمایشی به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «ما به آن رسیدگی خواهیم کرد. این وضعیتی است که ما آن را مدیریت خواهیم کرد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG