لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۴

گزارشی از جلسه پشت درهای بسته وزرای دولت با اعضای کنگره درباره کره شمالی


در جلسه با اعضای کنگره، جیم متیس وزیر دفاع، ژنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا حضور داشتند.
در جلسه با اعضای کنگره، جیم متیس وزیر دفاع، ژنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا حضور داشتند.

مقام های ارشد امنیت ملی پرزیدنت دونالد ترامپ روز چهارشنبه در جلسه ای در کنگره ایالات متحده استراتژی دولت در برابر کره شمالی را تشریح کردند؛ گزارشی که قانونگذاران آمریکایی می گویند لحنی حاکی از فوریت داشت ولی عاری از هر گونه لفاظی های تند بود.

پولیتیکو در گزارشی نوشت: جیم متیس وزیر دفاع آمریکا، ژنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده، و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، طرح خود را برای افزایش فشار بر کره شمالی و چین برای کشاندن پیونگ یانگ به میز مذاکره ضمن تقویت توان دفاع موشکی آمریکا و متحدانش ژاپن و کره جنوبی به قانونگذاران در مجلس نمایندگان و مجلس سنا ارائه کردند.

چند تن از قانونگذاران آمریکایی می گویند گزارش دولت ترامپ حاوی توضیحاتی درباره انگیزه های کره شمالی برای سرعت بخشیدن به برنامه موشکی آن کشور بود که ظاهرا هدف از آن تقویت موضع پیونگ یانگ پیش از ورود به مذاکره است.

رییس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا می گوید: «ما در کنگره می توانیم با تصویب بودجه کامل یک ساله ارتش شامل بهبود دفاع موشکی و بسیاری چیزهای لازم دیگر از تمام این تلاش ها حمایت کنیم».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG