لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

دفاع پرزیدنت ترامپ از ارتباط با رهبر کره شمالی: مقابل «کیم» اصلا کوتاه نیامدم


پرزیدنت ترامپ شنبه شب در جمع حامیان خود در ایالت ویرجینیای غربی سخنرانی کرد.
پرزیدنت ترامپ شنبه شب در جمع حامیان خود در ایالت ویرجینیای غربی سخنرانی کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در یک جمع انتخاباتی از ارتباطش با رهبر کره شمالی دفاع کرد.

پرزیدنت دونالد ترامپ شنبه شب در جمع هواداران خود در ایالت ویرجینیای غربی گفت هرچند او و رهبر کره شمالی ابتدا با هم سرسخت بودند اما بعد عاشق هم شدند.

آقای ترامپ در واکنش به انتقادات از ارتباط با رهبر کره شمالی گفت: برخی از من انتقاد کردند که چرا با رهبر کره شمالی به طور مثبت برخورد می کنم و این در شان یک رئیس جمهوری نیست یا می گویند چرا رئیس جمهور کوتاه آمده است. این درست نیست. من اصلا کوتاه نیامدم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من واقعا سختگیر بودم و او هم همینطور. جر و بحث ما می توانست همینطور ادامه پیدا کند اما ما بعد عاشقم هم شدیم. واقعیت را می گویم. او نامه های زیبا به من نوشت و این نامه ها عالی هستند.

حدود یک ماه دیگر انتخابات میاندوره ای برای مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی های سنای آمریکا برگزار می شود. پرزیدنت ترامپ هر از گاهی برای حمایت از نامزدهای حزب جمهوریخواه به سفر ایالتی می رود. او در ویرجینیای غربی همچنین گفت داشتیم وارد جنگ با کره شمالی می‌شدیم و ممکن بود میلیون‌ها نفر کشته شوند اما حالا چنین رابطه خوبی را داریم.

پرزیدنت ترامپ از زمان روی کارآمدن سیاست سختگیرانه ای علیه کره شمالی در پیش گرفت؛ طوریکه بعد از چند آزمایش موشکی و هسته ای پیونگ یانگ، آمریکا تحریم های سخت و فشرده ای علیه این کشور در شورای امنیت تصویب کرد.

رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی در ۲۰ خرداد در سنگاپور دیدار کردند. در توافق دو رهبر قرار شد کره شمالی برنامه هسته ای خود را متوقف کند و آمریکا به این کشور برای بازسازی کمک کند.

با این حال بعد از مدتی روابط دو کشور به سردی گرائید و حتی رئیس جمهوری آمریکا از وزیر خارجه خود خواست سفر خود را به کره شمالی لغو کند. با این حال در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، بعد از تازه ترین نامه نگاری دو رهبر، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد او و «کیم جونگ اون» دوباره دیدار خواهند کرد.

کاخ سفید هم تایید کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا ماه آینده میلادی به کره شمالی سفر می کند.

آقای پمپئو قرار است در سفر به پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار و گفتگو کند.

قرار است در این سفر وزیر خارجه آمریکا درباره روند غیرهسته ای شدن کره شمالی با رهبر این کشور گفتگو کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG