لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۹

احزاب در آمریکا یک انتخابات ویژه در کارولینای شمالی را به دقت زیر نظر دارند


نامزد جمهوریخواه از حمایت پرزیدنت ترامپ برخوردار است.
نامزد جمهوریخواه از حمایت پرزیدنت ترامپ برخوردار است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - رای دهندگان در ایالت کارولینای شمالی در انتخابات ویژه ای بر سر کسب یک کرسی مجلس نمایندگان ایالات متحده شرکت می کنند. دموکرات ها و جمهوریخواهان از نزدیک این انتخابات را زیر نظر دارند و به دنبال نشانه هایی از چشم انداز موفقیت احزاب خود در انتخابات سراسری سال آینده می گردند.

نظرسنجی های عمومی پیش از انتخابات نشان می دهد که دن بیشاپ جمهوریخواه و دن مک کریدی دموکرات در رقابتی شانه به شانه قرار دارند.

پرزیدنت ترامپ و مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، دوشنبه در حمایت از بیشاپ در آخرین ساعات رای دهندگان را تشویق به شرکت در انتخابات کردند.

رقابت بر سر کسب این کرسی مجلس نمایندگان ایالات متحده، که از دهه ۶۰ میلادی در اختیار جمهوریخواهان بوده، توجهات عمومی و منابع مالی بسیار زیادی را به خود جلب کرده و دومین انتخابات ویژه پرهزینه مجلس نمایندگان در تاریخ ایالات متحده محسوب می‌شود.

مک کریدی، نامزد دموکرات، در انتخابات ۲۰۱۸ با مارک هریس جمهوریخواه رقابت کرده بود؛ اما مقام های ایالت کارولینای شمالی به دلیل تخلف در آرای غیابی به نفع هریس، انتخابات را باطل اعلام کرده و دستور برگزاری انتخابات ویژه را صادر کرده بودند.

دموکرات ها در انتخابات ۲۰۱۸ به پیروزی های بسیاری دست یافتند و کنترل مجلس نمایندگان ایالات متحده را دوباره در دست گرفتند. در انتخابات ۲۰۲۰ تمام کرسی های مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی های سنا هدف رقابت خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG