لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۱

آمریکا یک بانک کره شمالی را به خاطر ارتباط تسلیحاتی با ایران تحریم کرد


وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا

ایالات متحده آمریکا یک موسسه مالی کره شمالی را به اتهام دست داشتن در تجارت غیرقانونی سلاح با جمهوری اسلامی ایران تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه گفت بانک «ایست لند» که با نام بانک «دونگبنگ» نیز شناخته می شود، یکی از مجاری اصلی تجارت تسلیحات متعارف کره شمالی است.

وزارت خزانه داری آمریکا می گوید موسسه مالی کره ای، کمک کرده است که ترتیب فروش سلاح ها داده شود و از یک تولید کننده سلاح که گفته می شود به شرکت های دفاعی ایران اژدر و کمک های فنی ارائه کرده، حمایت های دیگری کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا گفت بانک ایست لند، با شرکت گرین پاین، یک تولید کننده سلاح در کره شمالی همکاری کرده است تا تحریم هایی که هم اکنون بر ایران اعمال شده است را دور بزند.

دیوید کوهن، یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا گفت اقدام روز سه شنبه این وزارتخانه، تلاش های کره شمالی برای دور زدن تحریم ها و انجام فعالیت های غیر قانونی را افشا می کند و قابلیت های آن را برای «سوء استفاده از نظام مالی بین المللی»، محدود می کند.

با تحریم بانک ایست لند، هرگونه دارایی که این بانک در قلمرو آمریکا دارد توقیف می شود و اشخاص و شرکت های آمریکایی از انجام مبادلات با آن ممنوع می شوند.

XS
SM
MD
LG