لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۹

وزارت خارجه آمریکا مذاکره با نمایندگان کره شمالی در سوئد را «خوب» توصیف کرد


مورگان اورتگاس
مورگان اورتگاس

سخنگوی وزارت آمریکا در بیانیه‌ای مذاکرات روز شنبه با نمایندگان کره شمالی در سوئد را «خوب» توصیف کرد و گفت که اظهارات زودهنگام هیئت کره شمالی منعکس کننده محتوا یا روح حاکم بر این مذاکرات هشت ساعت و نیمه نیست.

مورگان اورتگاس در این بیانیه که شامگاه شنبه سیزدهم مهر ماه به وقت آمریکا منتشر کرده است، گفت که هیئت نمایندگان ایالات متحده ایده‌های خلاقانه‌ای به همراه داشته و مذاکرات خوبی هم با همتایان خود از کره شمالی داشتند.

خانم اورتگاس گفت که هیئت آمریکایی ضمن بررسی تحولات پس از نشست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، و رهبر کره شمالی در سنگاپور، بر اهمیت تعامل و ارتباط بالا برای حل بسیاری از مسائل مورد نگرانی دو طرف تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «هیئت مذاکره کننده آمریکایی تعدادی طرح‌های جدید را، که به ما این امکان را می‌دهد تا در هر کدام از چهار رکن بیانیه مشترک سنگاپور به پیشرفت دست یابیم، مرور و بررسی کرد.»

مورگان اروتگاس با بیان مراتب قدردانی ایالات متحده از سوئد و وزارت خارجه آن کشور به خاطر میزبانی این دیدار، گفت: «در پایان مذاکرات‌مان ایالات متحده پیشنهاد کرد طرحی که میزبان سوئدی ما برای بازگشت به استکهلم در دو هفته دیگر و مذاکره در مورد همه مسائل را بپذیریم.» وی افزود که آمریکا این دعوت سوئد را پذیرفته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG