لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۸

تصادف قطار مسافری در نیوجرسی: دست کم یک کشته و ۱۰۰ زخمی


یک قطار مسافری که صبح پنجشنبه از نیویورک به مقصد نیوجرسی در حرکت بود دچار سانحه شد. بر اساس آخرین گزارش‌ها، این حادثه تا کنون دست کم یک کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، این حادثه در ایستگاه هابوکن در ایالت نیوجرسی رخ داد و تصاویری که از آن منتشر شده نشان می دهند که میزان تخریب، هم در ایستگاه و هم در واگن‌های قطار، نسبتا بالاست.

برخی رسانه ها در ساعات اولیه پس از وقوع حادثه، تعداد کشته شده ها را دست کم سه نفر گزارش کردند؛ اما بعدا نوشتند که مقام های مسئول تا کنون می توانند تنها مرگ یک نفر را تایید کنند.

علت دقیق سانحه هنوز تحت بررسی است، اما به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهند که قطار با سرعت گیر انتهای ریل در ایستگاه برخورد کرده است.

جنیفر نلسون از سخنگویان قطار شهری نیوجرسی در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس نیوز، ضمن تایید وجود دهه‌ها زخمی که حال برخی از آنها وخیم است، از ارائه میزان دقیق زخمی‌ها و کشته‌شدگان خودداری کرد.

با این حال شبکه خبری ان بی سی و برخی رسانه های محلی در خبری فوری گزارش داده‌اند که در اثر این حادثه دست کم سه نفر جان خود را از دست داده است.

روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر با استفاده از قطار بین نیوجرسی و نیویورک تردد می‌کنند.

در سال ۲۰۱۱ نیز قطار یک شرکت مسافری دیگر در همین ایستگاه دچار سانحه شد که در اثر آن ۳۰ نفر زخمی شدند. علت آن حادثه برخورد قطار با سرعت‌گیر انتهای ایستگاه گزارش شده بود.

XS
SM
MD
LG