لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۱

مایک پمپئو ابراز خوشبینی کرد که نیجریه اقدامات لازم برای حذف محدودیت ویزای آمریکا را انجام خواهد داد


در دیدار وزاری خارجه ایالات متحده و نیجریه، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که خوشبین است نیجریه اقدامات لازم را برای حذف خود از محدودیت ویزا ایالات متحده انجام خواهد داد.

محور گفت‌وگوهای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و «جفری اونی ایما» وزیر خارجه نیجریه تجارت و سرمایه‌گذاری مشترک، همچنین مبارزه با فساد و تدابیر امنیتی بوده است. وزیر خارجه آمریکا نیز در این دیدار برای پیشبرد این اهداف از سوی نیجریه مشتاقانه ابراز امیدواری کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره نشست خبری وزاری خارجه آمریکا و نیجریه هم نوشت مایک پمپئو درباره محدویت صدور ویزا برای نیجریه گفت که خوشبین است نیجریه اقدامات لازم را برای حذف خود از محدودیت ویزا ایالات متحده، انجام خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا زمانی را بر رفع این محدودیت ارائه نداده است.

پمپئو گفت که نیجریه می‌تواند اقدامات بیشتری در زمینه اشتراک اطلاعات امنیت ملی مهم انجام دهد و «خوش‌بین» است که آبوجا در آن مسیر حرکت کند.

بنابر این گزارش همچنین جفری اونی ایما در این کنفرانس، تصمیم آمریکا برای درج نام این کشور در لیست ممنوعیت صدور ویزای ایالات متحده را «ضربه» به نیجریه توصیف کرده و در عین حال افزود: ما تمام این الزامات را مشخص کرده‌ایم و در واقع کار روی آن‌ها را آغاز کرده‌ایم. حضور در اینجا و صحبت با مقام‌های آمریکایی و درک بهتر دلایل این مساله، بسیار خوشحال کننده است.

دولت ترامپ روز جمعه اعلام کرد که برای مهاجران قانونی از شش کشور که استاندارد‌های امنیتی آمریکا را رعایت نمی‌کنند، تا اطلاع ثانوی محدودیت صدور ویزا اعمال خواهد کرد. نیجریه از جمله کشورهایی است که در این لیست قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG