لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۱

نخستین رقصنده‌های مرد در رقابت های «ان اف ال» یا فوتبال آمریکایی


اغلب تیمهای ورزشی آمریکا یک گروه رقص رسمی دارند. این عکس، گروه رقص تیم فوتبال آمریکایی وایکینگ‌ها است.
اغلب تیمهای ورزشی آمریکا یک گروه رقص رسمی دارند. این عکس، گروه رقص تیم فوتبال آمریکایی وایکینگ‌ها است.

فصل جدید رقابت های لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا یا «ان اف ال» در حالی آغاز می شود که برای نخستین بار شاهد هنرنمایی رقصنده های مرد در میادین ورزشی خواهیم بود.

تیمهای «نئواورلئان سینت» و «لس آنجلس رَمز» که از باشگاههای محبوب این مسابقات هستند، در این فصل برای نخستین بار از مردان در میان رقصنده ها یا «چیر لیدرهای» خود استفاده می کنند.

تمامی تیمهای ورزشی در آمریکا یک گروه رقص رسمی دارند که با اجرای حرکات موزون و برنامه های هیجان انگیز تماشاگران را به وجد می آورند تا با شور و هیجان بیشتری تیم محبوب خود را در ورزشگاه تشویق کنند.

این رقصندگان هر سال پس از موفقیت در آزمون های مختلف در باشگاه استخدام می شوند. اکثریت متقاضیان دختران جوان، جذاب و خوش اندامی هستند که سابقه رقص و حرکات نمایشی را در کارنامه دارند.

«کوئنتون پرون» و «ناپلئون جینیز» دو رقصنده مردی هستند که پس از ماهها حضور در تمرینات سخت و فشرده «لس آنجلس رمز»، در نهایت برای حضور در میان رقصنده های اصلی این باشگاه انتخاب شد.

آنها در شبکه های اجتماعی ضمن ابراز شادی از این موفقیت بزرگ، از تصمیم نامتعارف مدیران این تیم فوتبال آمریکایی قدردانی کردند.

گزینش این رقصنده های مرد در لس آنجلس باعث شد تا «خوزه هرناندز» رقصنده جوان متولد لوئیزیانا هم در آزمون ورودی «نئواورلئان رمز» شرکت کند و علی رغم تمامی موانع و مشکلات بعنوان یکی از رقصنده های منتخب برگزیده شود.

مادر «خوزه هرناندز» با شور و هیجان زیادی انتخاب فرزندش را جشن گرفت، او گفت مدیران نئواورلئان سنت با این انتخاب یک نفر را به تماشاگران تیم اضافه کردند چرا که برای تماشای رقص پسرش هر هفته به ورزشگاه می آید یا از طریق تلویزیون مسابقات نئوراولئان سنت را تماشا می کند.

انتخاب نخستین رقصنده های مرد در لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا باواکنش های مثبتی در شبکه های اجتماعی همراه شده و انتظار می رود سایر تیم های ان اف ال نیز در آینده از رقصنده های مرد در میان چیرلیدرهای خود استفاده کنند.

در سالهای گذشته برخی از تیمهای فوتبال آمریکایی مانند بالتیمور یا ایندیاناپولیس از مردان در میان چیر لیدرهای خود استفاده می کردند ولی آنها رقصنده نبودند و فقط در اجرای حرکات نمایشی زنان را همراهی می کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG