لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۴

همراه داشتن ماری‌جوانا برای مصرف تفریحی دیگر در نیویورک جرم نیست


مصرف تفریحی ماری‌جوانا در ایالت نیویورک از فهرست جرایم خارج شد و اکنون همراه داشتن مقدار اندک آن تنها جریمه می‌شود و حکم زندان ندارد.

به گزارش رویترز، اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک دوشنبه هفتم مرداد مصوبه ای را امضا کرد که به موجب آن همراه داشتن مقدار اندک ماری‌جوانا برای مصرف تفریحی دیگر جرم محسوب نمی‌شود؛ بلکه با توجه به میزان آن، جریمه نقدی به همراه دارد.

قانونی که روز دوشنبه به امضای فرماندار نیویورک رسید، پیشتر در نهاد قانونگذاری نیویورک به تصویب رسیده بود. این قانون همچنین اجازه می‌دهد تا سوءسابقه کسانی که پیش از این به خاطر همراه داشتن مقدار اندکی ماری‌جوانا محکوم شده‌اند، پاک شود.

در حال حاضر ۱۱ ایالت و نیز شهر واشنگتن پایتخت آمریکا مصرف تفریحی ماری‌جوانا را قانونی اعلام کرده‌اند. ۱۵ ایالت دیگر، از جمله نیویورک، هم همراه داشتن مقدار اندک آن را از فهرست جرایم حذف کرده اند.

اگر چه فرماندار نیویورک قانون جرم زدایی از ماری‌جوانا را امضا کرد، اما این گام کوچکی از در جهت خواسته های آقای کومو بود؛ چرا که او اعلام کرده بود خواستار قانونی شدن مصرف تفریحی ماری‌جوانا است.

بر اساس آمار اف بی آی، تنها در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ بیش از ۳۶۰ هزار نفر در ایالت نیویورک به دلیل همراه داشتن ماری‌جوانا دستگیر شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG