لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

دیدگاه| روحیه نیویورکی با تازه‌ترین حمله تروریستی در هم نمی‌شکند


گرامیداشت یاد کشته های حمله تروریستی اخیر در بنای یادبود برجهای دوقلوی نیویورک.
گرامیداشت یاد کشته های حمله تروریستی اخیر در بنای یادبود برجهای دوقلوی نیویورک.

سرمقاله هیات تحریریه نیویورک پست

برای نخستین بار پس از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، سه شنبه عصر تروریسم مرگبار در یک حمله ظاهرا انفرادی که جان هشت تن را گرفت به خیابان های نیویورک بازگشت.

یک مرد ۲۹ ساله الله اکبر گویان با وانت کرایه ای جمعیت عابران پیاده و دوچرخه سواران را در کنار «بزرگراه وست ساید» چند چهار راه آن طرف تر از محل حملات تروریستی یازدهم سپتامبر زیر گرفت و خودروی له شده را ترک کرد.

یک افسر پلیس نیویورک با تیراندازی به مهاجم مانع تلفات بیشتر شد.

نیویورک طی شانزده سال گذشته هدف شماره یک حملات تروریستی بوده است. در این مدت پلیس نیویورک چندین توطئه تروریستی از جمله طرح حمله به بناها و مترو شهر را خنثی کرد.

اما تا سه شنبه تروریست ها موفق به وارد آوردن تلفات جانی نشده بودند. این حمله حاکی از تداوم تهدیدها و سختی ردیابی حمله کنندگان منفرد است.

از این رو نیویورک هم به فهرست تراژیک شهرهایی در آمریکا و خارج از آمریکا پیوست که اخیرا صحنه حملات هولناک با خودرو بوده اند.

همان طور که فرماندار نیویورک گفت چالش پیش روی ما این است که نگذاریم این حمله ما را بترساند. روحیه نیویورکی در سال ۲۰۰۱ در هم شکسته نشد، امروز هم چنین نخواهد شد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG