لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۹

تیراندازی در ایالت نیوجرسی منجر به کشته شدن شش نفر از جمله یک افسر پلیس شد


در پی کشته شدن یک افسر پلیس و پنج از شهروندان شهر جرسی سیتی در نزدیکی نیویورک، پرزیدنت ترامپ با قربانیان حادثه و خانواده های آنها ابراز همدردی کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات اعلام کردند که این تیراندازی که روز سه شنبه ۱۹ آذر رخ داد و بیش از یک ساعت طول کشید، حرکتی تروریستی نبود، اما تاکید کردند که تحقیقات پلیس درباره دلایل آن همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس جرسی سیتی در ایالت نیوجرسی با اشاره به اینکه تیراندازی در دو صحنه اتفاق افتاد گفت که در صحنه اول یک افسر پلیس در یک گورستان زخمی شد در بیمارستان جان باخت و در صحنه بعد پنج شهروند در یک سوپرمارکت کوشر (مواد غذایی یهودیان) کشته شدند. دو افسر و دو شهروند دیگر نیز زخمی شدند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از رئیس پلیس شهر جرسی سیتی نوشت که دو نفر از شهروندان کشته شده، مظنونان به تیراندازی بودند.

تیراندازی در بعد از ظهر سه شنبه آغاز شد و به دنبال آن، ماموران پلیس خیابان‌های منتهی به محل حادثه را بستند و یک مدرسه و تعدادی مغازه اطراف را تعطیل کردند.

در پی این حادثه، کاخ سفید در پیامی در توئیتر اعلام کرد که پرزیدنت ترامپ در جریان آن قرار گرفته است و موضوع را زیر نظر دارد. رئیس جمهوری آمریکا نیز در یک پیام توئیتری این حادثه را وحشتناک توصیف کرد و با قربانیان و خانواده های آنها ابراز همدردی کرد.

ویدئوهای شاهدان عینی نشان می دهد که تعدادی زیادی از ماموران پلیس خیابان اصلی این شهر را بسته بودند و در میانه تبادل آتش سنگین، از مردم می خواستند که از محل دور شوند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG