لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

کمک به قربانیان زلزله نپال


در ظرف کمتر از سه هفته، نپال با دو فاجعه روبرو شده است. روز ۲۵ آوریل، زمین لرزه نیرومندی بشدت ۷.۸ درجه ریشتر ، بیش از ۸۶۰۰ تن را کشت و بیش از ۱۶ هزار نفر را مجروح کرد. بیش از نیم میلیون خانه یا آسیب دید یا کاملا منهدم شد. در ارتفاعات رانش زمین تمامی روستاها را جابجا کرده است.

نخستین زمین لرزه با بیش از ۱۰۰ پس لرزه دنبال شد، از جمله یکی در ۱۲ ماه مه که ۷.۸ درجه ریشتر شدت داشت و خسارات و تلفات بیشتری را موجب شد.

برای نزدیک دو دهه، دفتر کمک بلایای خارجی آژانس آمریکایی توسعه بین المللی با دولت نپال برای کمک به تقویت توانایی آن جهت پاسخگویی به بلایا ی طبیعی کار کرده است. آژانس همچنین از جمعیت صلیب سرخ نپال برای انبار کردن پیشاپیش تدارکات اضطراری در صورت بروز فاجعه پشتیبانی کرده است. این آمادگی ها به شتاب بخشیدن به ارسال کمک های اضطراری برای قربانیان زلزله کمک کرد.

آژانس هزینه های سازمان بین المللی برای مهاجرت را جهت شناسایی، آماده ساختن و حفظ بیش از ۸۰ فضای باز تامین کرد تا در دسترس بودن آنها جهت مقاصد بشر دوستانه مسلم شود. اینک از حدود نیمی از این مکان ها برای اسکان مردم بی خانمان استفاده می شود.

آژانس آمریکایی توسعه بین المللی همچنین با جامعه ملی فناوری زلزله شریک شد، با این هدف که به آموزش مالکان و سازندگان خانه و مقامات دولت در مورد منافع ساختمان های ضد زلزله کمک شود.

همراه با بازیگران بین المللی، آمریکا به تحویل کمک های فوری و تقویت کوشش های امدادی و بازیافت در نپال شدت بخشید، و برای هماهنگ ساختن پاسخ دولت آمریکا و کمک به نجات افراد، تیم ویژه ای – شامل کارشناسان جستجو و نجات – به آنجا فرستاد.

امروز، جامعه بشری به کوشش برای کمک به کسانی که خانه هایشان را از دست داده اند، پیش از رسیدن فصل باران های موسمی در ماه ژوئن می افزاید. جامعه بین المللی در پاسخ به فاجعه نپال سخاوتمند بوده و مجموعا بیش از ۱۵۰ میلیون دلار پرداخته است، اما به اعتبارات بسیار بیشتری نیاز است.

آمریکا به فراهم آوردن کمک های بشر دوستانه به نپال ادامه خواهد داد و جامعه بین المللی را به پیوستن به این کوشش فرا می خواند.

XS
SM
MD
LG