لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۷

تحریم هتل های ترامپ توسط برخی تیم های بسکتبال آمریکا


نمایی از بازی های لیگ حرفه ای آمریکا
نمایی از بازی های لیگ حرفه ای آمریکا

بر اساس گزارش های خبری، تعدادی از تیم های لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا، ان بی ای، در اعتراض به برخی از اظهارات جنجالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی، با تغییر برنامه های عادی خود، از اقامت در هتل های وابسته او صرف نظر کردند.

تاکنون تیم های «میلواکی باکس»، «ممفیس گرزیلیز» و «دالاس ماوریکس» به صورت رسمی اعلام کرده اند که در فصل جدید بازی های لیگ بسکتبال، به هتل های دونالد ترامپ در شهرهای نیویورک و شیکاگو نمی روند و مکان های دیگری را برای اقامت انتخاب خواهند کرد.

این در حالی است که برخی از تیم های دیگر هم گفته اند قراردادهای کنونی خود را با این هتل ها تمدید نخواهند کرد و به هتل های دیگری خواهند رفت.

البته این موضوع شامل تمامی تیم های لیگ نمی شود و بسیاری از این باشگاه ها در سفرهای خود به نیویورک و شیکاگو همچنان در مجموعه های وابسته به دونالد ترامپ اقامت می کنند.

نمایی از بازی های لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا
نمایی از بازی های لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا

در جریان بازی های رفت و برگشت لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا تمامی تیم ها برای بازی با «نیویورک نیکس،» «بروکلین نتز» و «شیکاگو بولز» به شهرهای نیویورک و شیکاگو می روند.

در سال های اخیر هتل های لوکس ترامپ به دلیل موقعیت خاص، امکانات رفاهی و پذیرایی مجلل از میهمانان، از محبوبیت زیادی در میان تیم های ورزشی برخوردار بود و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در این هتل ها اقامت داشتند.

اما ورود این سرمایه دار ۷۰ ساله اهل نیویورک به رقابت های انتخابات ریاست جمهوری و حواشی مرتبط با برخی از سخنانش، با انتقاداتی به ویژه از سوی ورزشکاران آفریقایی تبار یا لاتین تبار مواجه شده؛ اقلیت های نژادی که در تیم های ورزشی آمریکا اکثریت هستند.

مارک کیوبن صاحب تیم بسکتبال دالاس
مارک کیوبن صاحب تیم بسکتبال دالاس

مارک کیوبن میلیاردر مشهور و صاحب تیم بسکتبال «دالاس ماوریکس» که به صورت رسمی اقامت تیمش در هتل های ترامپ را تحریم کرده، یکی از حامیان سرشناس هیلاری کلینتون و حزب دموکرات است که در جریان مبارزات انتخاباتی به شدت از دونالد ترامپ انتقاد کرد.

اما انگیزه های سیاسی در میان سایر صاحبان تیم های «ان بی ای» قابل توجه نیست و به نظر می رسد که تحریم کنندگان تحت فشار مربیان، بازیکنان و طرفداران باشگاه مجبور به اتخاذ چنین تصمیمی شده اند.

از میان مریبان سرشناس معترض به دونالد ترامپ می توان به «استان ون گاندی» در دیترویت، «استیو کر» در گلدن استیت و «گرگ پوپویچ» در سن آنتونیو اشاره کرد.

گرگ پوپویچ مربی تیم سن آنتونیو
گرگ پوپویچ مربی تیم سن آنتونیو

دونالد ترامپ هتل های دیگری هم در شهرهایی چون میامی، واشنگتن و تورنتو دارد، اما هنوز مشخص نیست که تیم های بسکتبال یا سایر باشگاه های حرفه ای ورزشی آمریکا چه رویکردی در قبل این مجموعه ها خواهند داشت و اطلاعاتی در این زمینه منتشر نشده است.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در روزهای اخیر انتقادات وارده را غیرمنصفانه و غیرمنطقی دانسته و تأکید کرده است که رئیس جمهوری تمامی شهروندان کشور بوده و از هیچ تلاشی برای تأمین امنیت و آسایش آنها دریغ نخواهد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG