لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۵

کارلوس سانتانای بزرگ سرود ملی آمریکا را اشتباه زد


اشتباه «کارلوس سانتانا» هنرمند مشهور مکزیکی تبار در نواختن سرود ملی آمریکا بازتاب گسترده ای در رسانه های خبری این کشور داشت.

این اسطوره موسیقی لاتین که برای شرکت در دومین بازی از فینال لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا به شهر اوکلند در شمال کالیفرنیا رفته بود، در جریان مراسم افتتاحیه مسابقه دچار این اشتباه بزرگ شد.

او که با گیتار الکتریکی خود و بصورت نامتعارفی در حال نواختن سرود ملی آمریکا بود، یکی از بخش های سرود «پرچم ستاره نشان» را دوبار نواخت و حاضرین را متعجب کرد.

البته خطای کارلوس سانتانا با واکنش خاصی از سوی حاضرین همراه نشد و او سرود را تا پایان اجرا کرد ولی این جریان با اعتراض بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی، به ویژه میهن پرستان آمریکایی همراه شد.

این گروه با اشاره به عدم شناخت کارلوس سانتانا از سرود ملی کشور، از گزینش او برای هنرنمایی در بازی فینال NBA انتقاد کردند.

این هنرمند مکزیکی تبار هنوز واکنشی نسبت به این موضوع نداشته و مشخص نیست او به چه دلیلی بخشی از سرود آمریکا را دوبار نواخته است.

کارلوس سانتانا از اسطوره های موسیقی لاتین است و دستاوردهای ارزنده ای در کارنامه خود حرفه ای خود دارد، این نوازنده چیره دست گیتار تاکنون ۱۰ جایزه گرمی برده که رکورد قابل توجهی در این صنعت محسوب می شود.

در جریان رقابت های ورزشی در آمریکا، هنرمندان محلی پیش از آغاز مسابقه، سرود ملی کشور را اجرا می کنند. معمولأ در مسابقات مهمی مثل فینال لیگ حرفه ای بسکتبال، خواننده ها یا گروههای مشهور در مراسم افتتاحیه به هنرنمایی می پردازند.

«گلدن استیت واریرز» و «کلیولند کولیرز» فینالیست های امسال NBA هستند و برنده این سری هفت گانه، جام قهرمانی را تصاحب می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG