لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

مراسم سالانه دعا و نيايش با شرکت باراک اوباما برگزار شد


مراسم سالانه دعا و نيايش با شرکت باراک اوباما برگزار شد
مراسم سالانه دعا و نيايش با شرکت باراک اوباما برگزار شد

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا و میشل اوباما بانوی اول روز پنجشنبه با رهبران مذهبی در مراسم سالانه دعا و نیایش پیش از صرف صبحانه جمع شدند.

آقای اوباما در سخنانی تاکید کرد که خداوند می تواند نفشی مهم در زندگی هر کسی، بدون توجه با باورهای مذهبی اش، بازی کند. او گفت تمام مردم می توانند با گوش کردن به «خالق ما» و پرهیز از «ریاکاری مذهبی» سود ببرند.

رییس جمهوری آمریکا گفت در لحظه های دعا و نیایش او بیاد می آورد که ایمان و ارزش ها نقش بزرگی در حل برخی از فوری ترین مشکلاتی که در برابر آمریکا قرار دارد بازی می کند.

در مراسم جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا همراه با چند قانون گذار ارشد و رابرت گریفین سوم، یکی از مشهور ترین بازیکنان در فصل گذشته رقابت های فوتبال باشگاهی آمریکا حضور داشتند.

میزبانی دعا و نیایش ملی صبحگاهی را اعضای سنا و مجلس نمایندگان، که هر هفته برای دعا در ساختمان کنگره جمع می شوند، بر عهده دارند.

در مراسم که در سال ۱۹۵۳ آغاز شد، هر رییس جمهور آمریکا حضور یافته است. مهمانان از حدود ۱۳۰ کشور می آیند؛ و فهرست آنها اغلب شخصیت های مشهور خارجی را شامل می شود. مادر ترسا، تونی بلر نخست وزیر سابق بریتانیا و بونو موسیقیدان از جمله آنها بوده اند.

XS
SM
MD
LG