لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

یک مقام شورای مسلمانان: آمریکا اسلام‌هراسی را نمی‌پذیرد


واکنش مدیر ارتباطات در شورای عمومی مسلمانان آمریکا به سخنان اوباما
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

واکنش مدیر ارتباطات در شورای عمومی مسلمانان آمریکا به سخنان اوباما

ربیعه احمد، مدیر ارتباطات در شورای عمومی مسلمانان آمریکا با قدردانی از سخنان باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده در مرکز "جامعه اسلامی" شهر بالتیمور آن را پیامی توصیف کرد که مسلمانان آمریکا مدت‌ها در انتظار شنیدن آن بودند.

خانم احمد در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا با تاکید بر این که آمریکا به هیچ وجه اسلام هراسی را قبول نمی‌کند به برخی صحبت‌های رد و بدل شده در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت این شعارها با ماهیت آمریکا منطبق نیست و احساسات جامعه مسلمانان آمریکا را برانگیخته است.

مدیر ارتباطات در شورای عمومی مسلمانان آمریکا با ارزشمند توصیف کردن سخنان باراک اوباما گفت: "من فکر می‌کنم که این سخنان قبل از هرچیزی روی رابطه جوانان و نگاه به خودشان تاثیر می‌گذارد. جوانان ما در جوی رشد می‌کنند که اسلام و مسلمانان مورد حمله هستند. وقتی رهبر کشوری مثل آمریکا این حرف‌ها را می‌زند یک پیام بسیار محکم به جوانان است که آنها ارزشمند هستند و نباید ناراحت باشند."

خانم احمد همچنین به بخشی از سخنان رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد که از مسلمانان می‌خواست تا وضعیت به وجود آمده را به چشم یک فرصت ببینند.

او گفت: "همان طور که آقای اوباما عنوان کرد ما از این فرصت استفاده می کنیم تا بدرخشیم و همیشه گفته‌ایم باید در تعامل با جوامع مختلف باشیم. ما باید ماهیت واقعی خودمان را نشان بدهیم و روابط تازه ای بسازیم تا خودمان و کشورمان را جلو ببریم."

متن سخنان آقای اوباما را در این لینک بخوانید.

XS
SM
MD
LG