لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

"ما هم مثل شما آمریکایی هستیم"؛ پاسخ یک زن مسلمان به توهین مرد آمریکایی


حملات پاریس و سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا احساسات مسلمان ستیزی را در برخی نقاط آمریکا علیه مهاجران و آمریکایی های مسلمان به دنبال داشته است.

نشریه ایندپندنت در مطلبی به یکی از این موارد اشاره کرده و نوشته است که در سوپرمارکتی در شهر نیواورلئان یک مرد ناشناس آمریکایی یک بسته بیکن (گوشت خوک) را به سبد زنی مسلمان پرت کرده و خنده کنان گفته "کریسمس مبارک."

این زن – یاسمین سادرز – که همسر یک سرباز آمریکایی است، همراه با پدر ۵۵ ساله و مادرش که روسری به سر داشت، سرگرم خرید بود.

به نوشته نیوریپابلیک یاسمین پس از بازگشت به خانه سراغ فیسبوک رفته و در واکنش به آنچه که تجربه کرده بود خطاب به آن مرد و دیگرانی که مانند او فکر می کنند نوشت: "ما مانند شما آمریکایی هستیم. و وقتی سربازانمان کشته می شوند، همراه شما گریه می کنیم، سرهایمان را پائین می آوریم و دعا می خوانیم. وقتی سرود ملی را می شنویم همانند شما دستمان را روی قلبمان می گذاریم . تفاوتی نداریم و دین و رنگ پوست، ما را توجیه نمی کند. ما هم می ترسیم، ولی نباید به دلیل مذهبم بترسیم.»

این زن که خودش را مسلمان معرفی می کند می گوید شوهرش سه سال پیش در پایگاه هوایی اگلین مستقر شد و می افزاید "ما با یک دشمن می جنگیم. ما دشمن هم نیستیم. مردمی عادی هستیم که فقط سعی داریم زندگی کنیم. نگران جهانی هستیم که قرار است فرزندان ما در آن بزرگ شوند."

پست فیسبوکی خانم ساندرز با استقبال زیادی در فضای رسانه های اجتماعی روبرو شده است. او گفت از آن جهت مطلب را در فیسبوک منتشر کرد که می خواست به خانواده اش نشان دهد همه مانند آن مردی در فروشگاه به آنان توهین کرد نیستند و پیام های زیادی از همدردی و همفکری از سراسر کشور دریافت کرده است.

XS
SM
MD
LG