لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۱

کنگره آمریکا درباره رادیکالیزه شدن مسلمانان آمریکا بحث می کند


کنگره آمریکا درباره رادیکالیزه شدن مسلمانان آمریکا بحث می کند
کنگره آمریکا درباره رادیکالیزه شدن مسلمانان آمریکا بحث می کند

قانونگذارن آمریکا جلسه بحث انگیزی را برای یافتن گستره افراط گرایی در جامعه مسلمانان آمریکا آغاز کرده اند.
سرپرستی جلسه را پیتر کینگ، نماینده جمهوریخواه ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان، و رییس کمیته امنیت داخلی بر عهده دارد. او از رهبران مسلمانان آمریکا انتقاد کرده است که فعالیت های مشکوک را به اندازه کافی به سازمان های مجری قانون گزارش نمی دهند.
کینگ به دلیل انگشت گذاشتن روی آمریکاییان مسلمان با انتقادهای شدید روبرو شده است. او روز پنجشنبه در سخنانی هنگام گشایش جلسه، از تشکیل آن بعنوان یک «پاسخ منطقی به هشدار های پیاپی و فوری» کاخ سفید درباره کوشش های القاعده برای رادیکالیزه کردن و استخدام جوانان آمریکایی دفاع کرد و گفت در جلسه هیچ نکته «افراطی یا غیر آمریکایی» وجود ندارد.
قرار است کمیته توضیحات کیث الیسون، نخستین عضو مسلمان کنگره آمریکا، و نیز خانواده های جوانانی را که به افراط گرایی روی آوردند بشنود.
همچنین قرار است «لروی باسا» مقام ارشد پلیس لس آنجلس، در ایالت کالیفرنیا، نیز توضیحانی بدهد؛ او گروه های مسلمان در منطقه خود را بخاطر کمک به پلیس در جریان تحقیقات ستوده است.
شمار مسلمانان در آمریکا حدود ۷ میلیون نفر تخمین زده می شود.
این نخستین بار نیست که کنگره آمریکا به تروریسم داخلی می پردازد. قانون گذاران سنا و مجلس نمایندگان از سال ۲۰۰۶ دست کم ۲۰ جلسه برای بررسی تهدید مسلمانان رادیکالیزه شده تشکیل داده است، اما هیچکدام فقط بر ترور اسلامی متمرکز نبوده است.

XS
SM
MD
LG