لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۶

«لوئیس فونسی» پورتوریکویی؛ خواننده پرشنونده ترین آهنگ تاریخ موسیقی


تعداد شنونده های آهنگ اسپانیولی «دسپسیتو» یا «به آرامی»، از مرز چهار میلیارد نفر گذشت و به این ترتیب با شکستن رکورد قبلی، پرشنونده ترین آهنگ تاریخ موسیقی جهان شد.

این اثر شاد و پرهیجان در سبک « رگیتون» است، ابتدا با اجرای مشترک «لوئیس فونسی» و «دَ دی یانکی» منتشر شد و پس از آن کمپانی صفحه پرکنی یونیورسال در نسخه ریمیکس، صدای «جاستین بیبر» را نیز به آن افزود.

به گفته این شرکت موسیقی، این آهنگ در تمامی وبسایت ها و شبکه های عرضه محصولات دیجیتالی، تاکنون بیش از چهار میلیارد و شش میلیون بار شنیده شده و رکوردی تاریخی را ثبت کرده است.

پیش از این جاستین بیبر خواننده محبوب کانادایی پیشتاز این عرصه بود و با اجرای آهنگ «ساری» یا «تأسف»در سال ۲۰۱۵، در صدر جدول قرار داشت.

پیشرفت فناوری و عرضه نسخه های دیجیتالی موسیقی از طریق سایتهای اینترنتی، باعث افزایش شنونده ها در گوشه و کنار جهان شده و درآمد قابل توجهی را نصیب کمپانی ها، خواننده ها و گروههای موسیقی کرده است.

لوئیس فونسی خواننده اصلی «دسپسیتو» اهل پورتوریکو است، او تا پیش از موفقیت حیرت انگیز این آهنگ، چهره گمنامی در موسیقی لاتین بود ولی در عرض چند هفته به یکی از ستاره های موسیقی جهان تبدیل شد.

این آهنگ هفته های متوالی در بازار موسیقی آمریکا، اروپا، آسیا و استرالیا پرفروش ترین بود و در بیش از ۳۵ کشور جهان تمامی رکوردهای هنری را شکست.

شرکت موسیقی یونیورسال در ماههای اخیر سرمایه گذاری هنگفتی در بخش فناوری داشته و با استفاده از تکنولوژی مدرن، محصولات خود را از طریق سایت ها و اپلیکشن های مختلف به صورت دیجیتالی عرضه می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG