لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۳

تالار مشاهیر «راک اند رول»؛ حضور چشمگیر کسانی که برای اولین بار نامزد شده‌اند


تالار مشاهیر«راک اند رول» اسامی نامزدهای ورود به این مجموعه را اعلام کرد، در فهرست امسال اسامی خواننده های مشهور و گروههای معروف سبکهای مختلف موسیقی به چشم می خورد.

در فهرست امسال شاهد حضور چشمگیر هنرمندانی هستیم که برای نخستین بار نامزد ورود به تالار شده اند، از جمله «رادیو هد»، «نینا سیمون»، «د مودی بلوز»، «ریج اگنست د ماشین» و « دایر استریتس» که به این افتخار دست یافته اند.

سایر نامزدها در گذشته نیز نامزد شده اند ولی در نهایت برگزیده نشدند.

از میان بیست و دو نامزد این فهرست، هفت یا هشت گزینه انتخاب شده و به تالار مشاهیر راک اند رول اضافه می شوند، این هنرمندان بر اساس آرای هیأت داوران و هنردوستان انتخاب می شوند.

گروه بریتانیایی رادیو هد
گروه بریتانیایی رادیو هد

نامزدها باید بصورت حرفه ای فعال باشند و از انتشار نخستین آلبوم یا آهنگ تجاری آنها بیست و پنج سال گذشته باشد.

اسامی نامزدهای واجد شرایط برای کمیته ای نهصد نفره فرستاده می شود، اعضای کمیته را هنرمندان، تهیه کنندگان، نویسنده های هنری و کارشناسان موسیقی تشکیل می دهند.

آنها با بررسی آثار نامزدها، سوابق هنری و عملکرد حرفه ای، گزینه های نهایی را انتخاب می کنند. البته چند سالی است که بخش ویژه ای را برای هنردوستان در نظر گرفته اند و کاربران اینترنتی با مراجعه به سایت تالار مشاهیر راک اندر ول به نامزدهای مورد علاقه خود رأی می دهند.

جان بنجوی خواننده آمریکایی
جان بنجوی خواننده آمریکایی

اسامی خواننده ها و گروههای برتر در ماه دسامبر اعلام می شود و آنها در مراسم باشکوهی در شهر کلیولند، حضور در تالار مشاهیر راک اندر ول را در ماه آوریل جشن می گیرند.

این تالار در سال ۱۹۸۳ و با هدف قدردانی از دستاوردهای هنرمندان راک و سایر سبک های موسیقی راه اندازی شد و از ارزش معنوی زیادی در این حرفه برخوردار است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG