لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۸

پرونده شکایت از «اد شیران» بسته شد


«اد شیران» خواننده مشهور بریتانیایی و یکی از ستاره های موسیقی جهان، با جلب رضایت شاکیان خود، از ادامه شکایت آنها در دادگاه فدرال لس آنجلس جلوگیری کرد و به گفته مقامات قضایی، این پرونده مختومه شد.

در ماه ژوئن گذشته دو آهنگساز آمریکایی به نام های «توماس لئونارد» و «مارتین هرینگتون» ادعا کردند این هنرمند جوان در تولید یکی از آثار پرفروش خود، از آهنگ آنها تقلید کرده و قانون کپی رایت را زیر پا گذاشته است.

این دو هنرمند آمریکایی با مراجعه به دادگاه فدرال لس آنجلس، از «اد شیران» شکایت کرده و خواستار غرامتی بیست میلیون دلاری شدند.

به گفته «توماس لئونارد» و «مارتین هرینگتون»، این خواننده بریتانیایی در آهنگ «فوتوگراف» یا عکس که یکی از محبوب ترین آثارش محسوب می شود، ملودی یکی از آهنگ های قدیمی آنها را کپی کرده است.

شاکیان معتقدند در «کوروس» یا بخش تکرار شنونده این آهنگها، ۳۹ نت مشابه وجود دارد و بدون شک «اد شیران» از آنها تقلید کرده است.

هنوز مشخص نیست «اد شیران» چگونه رضایت شاکیان خود را جلب کرده و رقم پرداختی به آنها چقدر است.

در روزهای اخیر وکلای طرفین از پاسخگویی به پرسشهای خبرنگاران خودداری کرده اند ولی گفته می شود این پرونده روز جمعه در دادگاه فدرال لس آنجلس مختومه شده است.

ظاهرأ بر اساس توافق صورت گرفته، شاکیان اتهام خود را پس گرفته و در آینده نیز هیچ ادعای حقوقی نسبت به این آهنگ نخواهند داشت.

«اد شیران» بیست و شش ساله یکی از ستاره های نوظهور جهان موسیقی است و در سال های اخیر موفق به دریافت جوایز ارزنده ای از جمله گرمی شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG