لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۹

درخواست فلسطینیان برای شرکت در تحقیق در باره قتل سه مسلمان آمریکایی


مسلمانان آمریکایی
مسلمانان آمریکایی

تشکیات خود گردان فلسطینی قتل سه جوان آمریکایی – فلسطینی در ایالت کارولینانی شمالی را به عنوان یک عمل تروریستی محکوم کرده و از مقامات آمریکایی خواسته است اجازه دهند نمایندگان آن در تحقیقات در باره این حادثه شرکت کنند.

به گزارش رویترز، پلیس یک همسایه را به تیراندازی در یک مجتمع آپارتمانی در حومه شهر چپل هیل در روز سه شنبه متهم کرده است و می گوید این حادثه در پی مجادله ای بر سر پارکینگ روی داده است.

اما تحقیقگران گفتند آنها همچنین سرگرم بررسی این موضوع هستند که آبا انگیزه مظنون ، کرگ استیفن هیکز، نفرت از قربانیان به دلیل مسلمان بودن آنها بود، یانه.

وزارت امور خارجه تشکیلات خود گردان فلسطینی، هیکز را « یک افراطی و نژاد پرست آمریکایی» نامید و گفت این حادثه نشان می دهد « تبعیض خطرناک» علیه مسلمانان آمریکایی افزایش یافته است.

بیانیه آنچه را « رشد نژاد پرستی و افراط گرایی مذهبی» می نامد، « تهدیدی مستقیم برای صدها هزار شهر وند آمریکایی مسلمان» توصیف می کند ومی خواهد « تحقیقاتی جدی با مشارکت تحقیقگران فلسطینی برای روش شدن شرایط این ترورها و قتل های عمدی» صورت گیرد.

پرزیدنت اوباما روز جمعه، در بیانیه ای کتبی قتل سه مسلمان آمریکایی را « بی رحمانه و گستاخانه» نامید و گفت در آمریکا هیچکس نباید به دلیل مذهبش هدف قرار گیرد.

پیشتر در روز پنجشنبه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از پرزیدنت اوباما بدلیل سکوت در مورد قتل ها انتقاد کرده بود .

XS
SM
MD
LG