لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۷

«آنجلینا جولی» فیلمی درباره سرخپوستان آمریکایی می سازد


«آنجلینا جولی» نیز به جمع تهیه کنندگان فیلمی درباره یکی از مشهورترین سرخپوستان آمریکا پیوست و مراحل پیش تولید این پروژه سینمایی بصورت رسمی آغاز شد.

این فیلم بر اساس زندگی «جیم تورپ» نخستین ورزشکار سرخپوستی ساخته می شود که در سال ۱۹۱۲ دو مدال طلای المپیک گرفت و به افتخار بزرگی دست یافت.

او به دلیل قوانین تبعیض آمیز این دوران علیه سرخپوستان مشکلات زیادی داشت و از بسیاری از حقوق شهروندی آمریکا محروم بود، حتی به عقیده گروهی اصلا آمریکایی محسوب نمی شد.

جیم تورپ از نمادهای مهم مقاومت سرخپوستان علیه تبعیض نژادی در این کشور محسوب می شود و با موفقیت های خود در رشته های مختلف ورزشی نقش مهمی در تغییر قوانین غیر انسانی و بهبود شرایط زندگی قبایل مختلف سرخپوستان آمریکا داشت.

او سالها بیسبال و فوتبال بازی کرد و پایه گذار مسابقاتی بود که بعدها لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی یا «ان اف ال» از آن متولد شد.

جیم تورپ تجربیاتی نیز در سینما داشت و در فیلمهای مختلفی بازی کرد، او از اعضای انجمن حرفه ای بازیگران آمریکا بود.

آنجلینا جولی که علاقه زیادی به پروژه های نامتعارف و جنجالی دارد، این فیلم را همراه با چهره های مشهوری چون «تاد بلک»، «استیو تش»، «مارتین سنسمیر» و «آبراهام تیلور» تولید می کند.

او در گفتگو با خبرنگاران مشارکت در این پروژه سینمایی را افتخار بزرگی توصیف کرد، داستان تأثیرگذاری که فصل تاریکی از تاریخ معاصر آمریکا را به تصویر می کشد.

آنجلینا جولی ملاقات با اعضای خانواده جیم تورپ و آشنایی با دستاوردهای ارزنده این انسان بزرگ را تجربه ای دلنشین و فراموش نشدنی خواند.

تولید این فیلم با استقبال قبایل مهم سرخپوستان آمریکایی همراه شده و آنها آمادگی خود را برای حمایت همه جانبه از تهیه کنندگان اعلام کرده اند، از کمک های نقدی گرفته تا امکانات لجستیکی یا استفاده از اراضی این قبایل در ایالت های مختلف که ورود برای عموم آزاد نیست.

به گفته شورای مرکزی سرخپوستان آمریکایی «جیم تورپ» داستانی جهانی است که به نقض حقوق بشر و تبعیض نژادی می پردازد، پدیده های زشتی که هنوز به اشکال مختلف در گوشه و کنار جهان به چشم می خورد.

مارتین سنسمیر بازیگر جوان و محبوب آمریکایی، که سرخپوست تبار است، در نقش جیم تروپ به هنرنمایی می پردازد.

او که یکی از ستاره های سریال تلویزیونی «دنیای غرب» در شبکه کابلی «اچ بی او» است این روزها به شهرت زیادی رسیده و طرفدارن زیادی دارد.

هنوز جزئیات بیشتری درباره فیلم «مسیر روشن : داستان جیم تورپ» منتشر نشده، ولی با توجه به تکمیل فیلمنامه و گزینش بازیگران اصلی به نظر می رسد فیلمبرداری اواخر سال میلادی آغاز شود.

مسیر روشن ترجمه «وا تو هاک» نام اصلی جیم تورپ است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG