لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۸

مگ رایان و تام هنکس این بار در "ایتاکا" همبازی می شوند


مگ رایان در مراسم فرش قرمز فیلم "ایتاکا"
مگ رایان در مراسم فرش قرمز فیلم "ایتاکا"

"مگ رایان" و "تام هنکس" بازیگران محبوب آمریکایی پس از بیست سال، بار دیگر در یک فیلم سینمایی کنار هم قرار گرفتند.

این فیلم "ایتاکا" نام دارد و داستان زن میانسالی است که پس از مرگ شوهرش در جنگ دوم جهانی، همراه با دو فرزند خود به شهر کوچکی می رود و درگیر ماجراهای مختلفی می شود.

این نخستین تجربه سینمایی مگ رایان در مقام کارگردان است، اثری عاشقانه و پر احساس که به عقیده بسیاری از منتقدین هنری از فیلمهای شاعرانه سالهای اخیر است.

تام هنکس
تام هنکس

در "ایتاکا" علاوه بر مگ رایان، هنرمندان دیگری چون "الکس نوستائدلر"، "جک کواد" و "سم شپرد" بازی می کنند، و البته تام هنکس که حضورش در این فیلم خبر خوشی برای هنردوستان بود.

مگ رایان و تام هنکس در گذشته در سه فیلم پرفروش سینمایی همبازی بودند و خاطرات خوشی از این همکاری مشترک دارند.

"جو علیه ولکانو"، "بی خواب در سیاتل" و "شما ایمیل دارید" از جمله آثار محبوب سینمای آمریکا است که فروش قابل توجهی هم در گیشه داشت و باعث شهرت بیشتر "مگ رایان" و "تام هنکس" در دهه های هشتاد و نود میلادی شد.

تام هنکس و مگ رایان در فیلم " شما ایمیل دارید"
تام هنکس و مگ رایان در فیلم " شما ایمیل دارید"

هر چند که تام هنکس در فیلم ایتاکا نقش کوچکی دارد و از بازیگران اصلی فیلم نیست ولی بدون شک حضورش در این مجموعه و بازی کنار مگ رایان خبر مهمی محسوب می شود.

ایتاکا اقتباسی از کتاب "طنز انسانی" نوشته ویلیام سارویان که در دهه ۴۰ میلادی توسط شرکت ام.جی.ام به تصویر کشیده شده بود، ولی مگ رایان که علاقه زیادی به این داستان داشت، تصمیم گرفت نسخه سینمایی دیگری از آن تولید کند.

فیلم در یکی از شهرهای کوچک ایالت ویرجینیا فیلمبرداری شده و یکی از آثار سینمای مستقل آمریکا محسوب می شود که با بودجه اندکی تولید شده است.

مگ رایان
مگ رایان

مگ رایان در گفتگوهایی که با نشریات و رسانه ها داشت، ضمن قدردانی از لطف و محبت "تام هنکس"، او را یک دوست خوب و هنرمندی حرفه ای توصیف کرد که علی رغم برنامه های شلوغ خود، پذیرفت دراین پروژه کوچک حضور داشته باشد.

اکران ایتاکا از هفته گذشته به صورت محدود در سینماهای آمریکا شروع شد.

XS
SM
MD
LG