لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

سی سالگی راکی ۴


عکسی از راکی چهار
عکسی از راکی چهار

راکی چهار، سی ساله شد و به همین مناسبت «سیلوستر استالونه» بازیگر، کارگردان و تهیه کننده این فیلم، عکس های دیده نشده ای از پشت صحنه و مراحل تولید را در صفحه اینستاگرم خود منتشر کرد.

او در این تصاویر در رینگ بوکس در حال نبرد با رقیب نیرومند و عضلانی خود دیده می شود که نقش او را «دولف لاندگرن» بازی کرده است.

راکی در این فیلم برای گرفتن انتقام مرگ دوستش «آپولو کرید» به شوروی سابق سفر کرد و در یک مبارزه هیجان انگیز، حریفش را که عضو حزب کمونیست آن کشور بود، شکست داد. پیروزی راکی در این فیلم و در دهه هشتاد میلادی، یعنی دوران جنگ سرد، بازتاب زیادی در رسانه های جهان داشت و سر و صدای زیادی کرد.

راکی چهار از موفق ترین فیلم های مجموعه سینمایی راکی است که این قهرمان آمریکایی را به یک ستاره جهانی تبدیل کرد.

سیلوستر استالونه در صحنه فیلمبرداری
سیلوستر استالونه در صحنه فیلمبرداری

این فیلم که در سال ۱۹۸۵ میلادی و با یک بودجه ۱۲ میلیون دلاری تولید شد، بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در گیشه فروخت که در زمان خود رکورد قابل توجهی محسوب میشد.

سیلسوتر استالونه که با بازی در سه فیلم اول این مجموعه، موفقیت های زیادی کسب کرده بود، با راکی ۴ به اوج شهرت رسید و به ستاره ای پولساز تبدیل شد.

البته منتقدین سینمایی نظرات متفاوتی درباره فیلم داشتند، برخی ضمن ستایش این اثر، توانایی های «سلیوستر استالونه» را تحسین کردند. اما گروهی دیگر با انتقاد از راکی ۴، آن را نمونه دیگری از قهرمان سازی آمریکایی در هالیوود توصیف کردند.

موفقیت تجاری این فیلم، یکی از عوامل مهم ادامه این مجموعه سینمایی بود و سیلوستراستالونه در نقش راکی، سه بار دیگر روی پرده های نقره ای ظاهر شد.

عکسی از راکی چهار
عکسی از راکی چهار

آخرین فیلم از این مجوعه "کرید" نام داشت که در سال ۲۰۱۵ ساخته شد و نامزد دریافت چند جایزه اسکار شد.

این فیلم داستان «آدونیس»، پسر «آپولو کرید» است که در راکی چهار کشته شد، آدونیس از راکی تقاضای کمک می کند و از او می خواهد بعنوان مربی در کنارش باشد.

XS
SM
MD
LG