لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۵

شرمساری «مارک والبرگ» از بازی در نقش هنرپیشه فیلم پورن در ۲۰ سال پیش


«مارک والبرگ» بازیگر مشهور آمریکایی در یک همایش مذهبی در شهر شیکاگو گفت، از بازی در برخی فیلمهای قدیمی خود شرمنده است و از خداوند طلب بخشایش می کند.

او که یکی از ستاره های بزرگ هالیوود است، در سالهای اخیر متحول شده و خود را یک مسیحی باورمند و از پیروان کلیسای کاتولیک می داند.

در این همایش که در کلیسایی در شیکاگو و با حضور گروهی از روحانیون، مقامات شهری و شخصیت های برجسته ترتیب یافت، مارک والبرگ یکی از میهمانهای ویژه بود و برای حاضرین سخنرانی کرد.

این بازیگر آمریکایی گفت، امیدوار است خداوند اهل هنر و سینما باشد و او را به خاطر بازی در برخی از فیلمهای قدیمی خود عفو کند چرا که در پذیرش این نقشها دچار اشتباهات فاحشی شده است.

مارک والبرگ به صورت مشخص از فیلم «بوگی نایت» یا «شبهای خوشگذرانی» به کارگردانی «پال توماس آندرسون» نام برد که در سال ۱۹۹۷ ساخته شد.

او در این فیلم جنجالی که بر اساس ماجرایی واقعی تولید شده، در نقش «درک دیگلر» سوپر استار فیلمهای پورنوگرافی دهه هشتاد میلادی به هنرنمایی پرداخت که به دلیل سایز غیر عادی آلت تناسلی، شهرت زیادی داشت.

هرچند که بوگی نایت با تحسین بسیاری منتقدین هنری مواجه شد و جوایز ارزنده ای کسب کرد ولی با اعتراض گروههای مسیحی مواجه شد و در فهرست فیلمهای غیر اخلاقی قرار گرفت.

مارک والبرگ در این همایش مذهبی بار دیگر از بازی در این فیلم ابراز شرمساری کرد و گفت، در نیایش های شبانه خود از خدواند طلب آمرزش می کند.

این هنرمند آمریکایی از چهره های مشهور مسیحی است که هر سال به کلیسا و سازمان های مذهبی کمکهای مالی قابل توجهی می کند.

او درسال ۲۰۱۵ و در جریان سفر پاپ فرانسیس به آمریکا ضیافت بزرگی ترتیب داد و میزبان رهبر کاتولیک های جهان بود.

مارک والبرگ ۴۶ ساله از بازیگران موفق هالیوود است و در فیلمهای بسیاری حضور داشته، از آثار مهم او می توان به «توفان کامل»، «شغل ایتالیایی»، «رفتگان»، «تک تیرانداز»، «سیاره میمون ها»، «تبدیل شوندگان» و «روز میهن پرستان» اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG