لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۸

«هلی بری» بازیگر آمریکایی: «جیمز باند» نباید زن باشد


خانم بری، ۵۰ ساله، خود در نقش های حادثه ای زیادی بازی کرده است.
خانم بری، ۵۰ ساله، خود در نقش های حادثه ای زیادی بازی کرده است.

«هلی بری» هنرمند مشهور آمریکایی و از بازیگران زنی که سابقه حضور در فیلم های حادثه ای را در کارنامه حرفه ای خود دارد، در تازه ترین مصاحبه خود گفت، مطمئن نیست گزینش یک زن برای نقش «جیمز باند» ایده خوبی باشد.

در ماههای اخیر خبرهای ضد و نقیضی درباره انتخاب بازیگر جدیدی برای این مجموعه سینمایی منتشر شد و بسیاری باور داشتند بازیگر بعدی این نقش یک زن خواهد بود.

البته چندی پیش بصورت رسمی اعلام شد «باربارا براکولی» تهیه کننده جیمزباند رضایت «دنیل کریگ» را برای یک فیلم دیگر جلب کرده و این پروژه در مرحله پیش تولید قرار دارد.

با این حال گمانه زنی ها برای گزینش بازیگر بعدی آغاز شده و شایعات بسیاری در این زمینه وجود دارد.

هلی بری با این مجموعه سینمایی چندان بیگانه نیست و در سال ۲۰۰۲ در فیلم «روزی دیگر بمیر» مقابل «پیرس برازنان» بازی کرد.

او باور دارد «جیمز باند» شخصیت شناخته شده ای در سینمای جهان است و انتخاب یک بازیگر زن برای این مجموعه تجربه ناموفقی خواهد بود.

به گفته او در دنیای «یان فلیمینگ» نویسنده ماجراهای این جاسوس خیالی، جیمز باند مردی است جذاب و خوش تیپ با خصوصیات و ویژگی هایی منحصر به فرد که نباید آن را تغییر داد.

هلی بری معتقد است برای افزایش حضور زنان در فیل های حادثه ای باید شخصیت های تازه ای خلق کرد، مجموعه های سینمایی زن محوری ساخت و به تدریج به مردسالاری رایج در هالیوود خاتمه داد.

این بازیگر آمریکایی طرفدار استفاده بیشتر از زنان در نقش های نخست فیلم های حادثه ای است و معتقد است تماشاگران مشکلی با پذیرش این جریان ندارند و از چنین شخصیت هایی استقبال می کنند.

به گفته وی فروش حیرت انگیز فیلم « زن شگفت انگیز» با بازی «گال گادوت» نمونه موفقی از آثار زن محور هالیوودی است که می تواند الگویی برای تولید فیلم های مشابهی باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG