لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

«نوید نگهبان» هنرمند ایرانی‌تبار در فیلم «علاءالدین» بازی می‌کند


«نوید نگهبان» هنرمند ایرانی ساکن لس آنجلس نیز به جمع بازیگران فیلم جدید « علاءالدین» پیوست و در این پروژه بزرگ شرکت «دیزنی» در نقش «سلطان» هنرنمایی خواهد کرد.

این روزها تولید فیلم علاءالدین یکی از خبرهای داغ سینمایی جهان است و شرکت دیزنی سرگرم انتخاب نهایی بازیگران برای این اثر هیجان انگیز است.

تا این لحظه حضور بازیگرانی چون «ویل اسمیت»، «نائومی اسکات»، «مروان کنزاری»، «منا مسعود»، «نسیم پدراد» و «بیلی مگنوسن» در این پروژه قطعی شده و فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارد.

نوید نگهبان از بازیگران فعال ایرانی در لس آنجلس است و در سالهای اخیر در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی مختلفی حضور داشته، از جمله «هملند»، «تک تیرانداز آمریکایی» و «بابا جون» که سال گذشته نماینده اسرائیل در مراسم اسکار بود.

از مشهورترین نقشهای او می توان به «ابونظیر» در سریال تلویزیونی «هملند» اشاره کرد، تروریست بی رحم و خشنی که از شخصیت های اصلی فصل سوم این مجموعه حادثه ای بود.

علاءالدین با الهام از داستان های «هزار و یک شب» ساخته می شود ولی به گفته شرکت دیزنی، داستان فیلم جدید با انیمیشنی که در سال ۱۹۹۲ تولید شده تفاوتهایی اساسی دارد.

فیلم را «گای ریچی» کارگردانی می کند و فیلمنامه را «جان آگوست» نوشته، موسیقی هم توسط «الن منکن» آهنگساز برجسته آمریکایی و برنده جایره اسکار ساخته می شود.

هر چند که در علاءالدین شاهد حضور تعدادی بازیگر آسیایی تبار یا اهل خاورمیانه هستیم، با این حال گزینش هنرمندان سفید پوست برای برخی از نقش های اصلی فیلم، بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته و با انتقادهایی همراه شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG