لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

نوید نگهبان در نقش ژنرال دوستم بازی می کند


نوید نگهبان
نوید نگهبان

نوید نگهبان هنرمند ایرانی ساکن لس آنجلس هم به جمع بازیگران فیلم «سربازان اسب سوار» پیوست. تهیه کننده این فیلم «جری بروکنهایمر» است.

این بازیگر ایرانی در این فیلم در نقش ژنرال عبدالرشید دوستم، از مجاهدین افغان به هنرنمایی می پردازد.

تا این لحظه حضور کریس همسورد، مایکل شانون و بن اتول در این فیلم قطعی شده و هنرمندان مطرح دیگری هم در نقش های جانبی بازی می کنند.

کریس همسورد
کریس همسورد

سربازان اسب سوار، اقتباسی است از کتابی به همین عنوان از «داگ استانتون» نویسنده آمریکایی که در سال ۲۰۰۹ و بر اساس رویدادهای واقعی نوشته شده است.

ماجراهای فیلم به روزهای پس از واقعه تروریستی یازدهم سپتامبر مربوط می شود، گروهی از تکاوران ارتش آمریکا با هدف کمک به نیروهای محلی افغان به مزار شریف می روند و در نبردی سهمگین با طالبان درگیر می شوند.

سربازان آمریکایی در این جنگ برای عبور از مناطق کوهستانی شمال افعانستان، مانند فیلم های وسترن از اسب استفاده می کنند و این موضوع نقش مهمی در موفقیت عملیات آزاد سازی مزار شریف دارد.

شرکت دیزنی پس از موفقیت کتاب سربازان اسب سوار و فروش خوب آن در آمریکا، امتیاز تولید سینمایی آن را از نویسنده خرید تا فیلمی جنگی و حادثه ای بسازد.

جری بروکنهایمر
جری بروکنهایمر

تولید سربازان اسب سوار در سال های اخیر به دلایل متفاوتی به تعویق افتاد تا اینکه سرانجام جری بروکنهایمر به این مجموعه ملحق شد.

جری بروکنهایمر، مولی اسمیت، ترنت لوکین بیل و تاد لوکین بیل تهیه کنندگان اصلی فیلم هستند.

فیلمنامه سربازان اسب سوار را پیتر کرگ و تد تالی نوشتند و نیکولای فاگلسیگ آن را کارگردانی می کند.

پیش تولید سربازان اسب سوار مدتی است آغاز شده و مراحل فیلمبرداری در مناطق کوهستانی ایالت نیومکزیکو انجام خواهد شد.

عبدالرشید دوستم
عبدالرشید دوستم

نوید نگهبان در این فیلم نقش ژنرال دوستم را بازی می کند، از جنگ سالاران افغان که امروز معاون ریاست جمهوری افغانستان است.​

ژنرال دوستم رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان است و همکاری او با احمد شاه مسعود و نیروهای ائتلاف شمال باعث شکست طالبان در مزار شریف و بازپس گیری این شهر بزرگ شد.

نوید نگهبان در سالهای اخیر در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی مختلفی حضور داشته، از جمله «هملند»، «تک تیرانداز آمریکایی» و «بابا جون» که سال گذشته نماینده اسرائیل در مراسم اسکار بود.

نوید نگهبان
نوید نگهبان

XS
SM
MD
LG