لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۳

وزیر خزانه‌داری آمریکا: شبکه تهیه تجهیزات نظامی برای روسیه تحریم می‌شود


وزیر خزانه‌داری آمریکا، جنت یلن.
وزیر خزانه‌داری آمریکا، جنت یلن.

وزیر خزانه داری آمریکا، جنت یلن، گفت واشنگتن تحریم‌های جدیدی علیه شبکه‌ای از افراد و شرکت‌ها اعمال می‌کند که فراتر از مرزهای روسیه اقدام و کمک می‌کند روسیه برای ادامه جنگ در اوکراین فناوری‌های نظامی به‌دست آورد.

جنت یلن در حاشیه اجلاس «گروه ۲۰» در بالی واقع در اندونزی به خبرنگاران گفت که تحریم‌ها ۱۴ فرد و ۲۸ نهاد از جمله تسهیل‌کنندگان مالی را هدف قرار می‌دهد.

به گزارش رویترز، خانم یلن گفت این بخشی از اقدامات گسترده‌تر آمریکا برای برهم زدن تلاش‌های جنگی روسیه، و جلوگیری از دسترسی ‌آن به ابزار مورد نیاز از طریق تحریم‌ها و کنترل‌های صادراتی است.

وزارت خزانه داری آمریکا پیشتر شرکت‌های بزرگ صنعتی نظامی در روسیه را تحریم کرده و وزارت بازرگانی نیز صادرات قطعات ساخت آمریکا را که مورد استفاده در تجهیزات نظامی روسیه است، قطع کرده است. یلن گفت که این اقدامات پیشتر بر قابلیت روسیه در میدان جنگ اوکراین تأثیر گذاشته است.

روسیه پیشتر پهپادهایی را از جمهوری اسلامی ایران گرفته که از آنها در حمله به شهرها و زیرساخت‌های برق اوکراین استفاده کرده است. نهادها و صنایع نظامی در ایران در حال حاضر تحت تحریم آمریکا قرار دارند. خانم یلن جزئیات تحریم‌های جدیدی را که اعلام می‌شود، بیان نکرد.

XS
SM
MD
LG