لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۶

بیمارستان‌های سیار اهدا شده توسط ایالات متحده به مبارزه با ویروس کرونا در آفریقا کمک می‌کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ایالات متحده سه بیمارستان سیار مجهز را به غنا، سنگال، و اوگاندا اهدا کرده است و این بیمارستان‌ها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا به آن کشورها کمک می‌کنند.

«ستاد فرماندهی نیروهای ایالات متحده آمریکا در آفریقا» در مصاحبه‌ای اختصاصی با صدای آمریکا گفت، این بیمارستان ها که هر کدام به سه یا چهار دستگاه تنفس مصنوعی مجهز هستند در حال حاضر بیمار می‌پذیرند.

غنا با داشتن نزدیک به ۶۰۰ مبتلا، این بیمارستان سیار اهدایی را در حومه پایتخت آن کشور برای درمان بیماران «کووید۱۹» مستقر کرده است.

سرهنگ کریستال مورفی، معاون پزشک ارشد ستاد فرماندهی نیروهای آمریکا در آفریقا، به صدای آمریکا گفت که سنگال و اوگاندا از بیمارستان‌های سیار اهدایی برای بیماران غیرکرونایی استفاده می‌کنند تا از بار موجود بر بیمارستان‌هایشان کم کنند.

سنگال و اوگاندا بر مبنای میزان تقاضا می‌توانند کاربری این بیمارستان های سیار را تغییر داده و آنها را به بیماران «کووید۱۹» اختصاص دهند. این اتفاقی است که در شهر نیویورک هم رخ داده است.

شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در آفریقا از ده هزار عبور کرده است. مقام‌های مسئول بهداشت عمومی ابراز نگرانی می‌کنند که این آغاز شیوع است و این قاره پزشک و تجهیزات لازم برای مبارزه با این بیماری همه‌گیر را ندارد.

هر یک از این بیمارستان‌های سیار اهدایی بیست تخت دارند و می‌توانند روزانه تا ۴۰ بیمار سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن را معاینه و مداوا کرده و جراحی‌های اورژانسی، رسیدگی‌های پس از جراحی، مراقبت‌های ویژه، جراحی استخوان، رادیولوژی، و خدمات آزمایشگاهی انجام دهند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG