لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۴

ارتش آمریکا موارد احتمالی کاهش پروژه ها برای تامین بودجه دیوار را فهرست می کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزارت دفاع ایالات متحده فهرستی از پروژه های عمرانی اش را در اختیار کنگره قرار داده است که می تواند با کاهش آن به پرداخت هزینه های ساخت دیوار در مرز مکزیک کمک کند.

پتریک شنهان، کفیل وزیر دفاع آمریکا، پس از یک جلسه رسیدگی پر تنش در کنگره این فهرست را برای قانونگذاران فرستاد. سناتورهای دموکرات خواهان فهرستی از پروژه هایی شده اند که تحت تاثیر ساخت دیوار قرار می گیرند.

این فهرست شامل چند صد پروژه عمرانی در چندین ایالت آمریکا و همچنین پایگاه های آمریکا در سراسر جهان است. وزارت دفاع می گوید همه این پروژه ها با کاهش بودجه روبرو نخواهند شد. مجموع ارزش پروژه ها حدود ۱۲.۹ میلیارد دلار که بسیار بیش از ۳.۶ میلیارد دلاری است که ترامپ سعی کرده از بودجه ارتش بگیرد.

پرزیدنت ترامپ ماه پیش برای تامین امنیت مرز مکزیک وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد. کنگره هفته پیش رسما تصمیم ترامپ را رد کرد. رئیس جمهوری آمریکا اولین وتوی خود را با لغو رای کنگره انجام داد.

دموکرات ها امیدوارند با انتشار فهرست پروژه های نظامی، قانونگذاران ایالت های بالقوه آسیب دیده از این کاهش تمایلی بیشتری به لغو وتو ترامپ نشان بدهند.

پنتاگون می گوید هیچ پروژه عمرانی ارتش که تا سپتامبر ۲۰۱۹ بودجه تخصیص یافته دارد، تحت تاثیر این کاهش قرار نمی گیرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG