لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۸

آماده‌باش چند پایگاه نظامی ایالات متحده در اروپا در پی افزایش احتمال حمله تروریستی


سامانه راداری نصب شده در یک پایگاه نظامی آمریکا در جنوب رومانی - آرشیو
سامانه راداری نصب شده در یک پایگاه نظامی آمریکا در جنوب رومانی - آرشیو

رسانه‌های ایالات متحده به نقل از مقام‌های این کشور، از افزایش سطح آماده‌باش چند پایگاه نظامی آمریکایی در سراسر اروپا به‌دلیل احتمال وقوع حمله تروریستی به نیروها یا تأسیسات نظامی آمریکا خبر دادند.

بر اساس گزارش‌ها، این پایگاه‌ها، از جمله پادگان ارتش آمریکا در اشتوتگارت آلمان، جایی که ستاد فرماندهی اروپایی آمریکا در آن مستقر است، روز یکشنبه در پی دریافت اطلاعاتی از احتمال اقدام تروریستی یا هدف‌گیری محتمل علیه پرسنل یا تأسیسات آمریکایی، سطح هشدار و آماده‌باش خود را افزایش دادند.

یکی از مقامات آمریکایی مستقر در پایگاهی در اروپا به شبکه خبری سی ان ان گفته است این سطح از هشدار «دست‌کم در ۱۰ سال گذشته» بی‌سابقه بوده، و به این معنی است که ارتش یک «تهدید جدی فعال» دریافت کرده است.

سخنگوی فرماندهی آمریکا در اروپا درباره این تهدید گفت: «ما به‌طور مداوم در حال ارزیابی عوامل مختلفی هستیم که در امنیت جامعه نظامی ایالات متحده در خارج از کشور نقش دارند. به عنوان بخشی از این تلاش، ما اقدامات بیشتری را برای اطمینان از امنیت اعضای خود انجام می‌دهیم، اما بدون انجام اقدامات خاص، هوشیاری خود را حفظ خواهیم کرد.»

در این گزارش‌ها مشخص نشده چه اطلاعاتی دقیقا باعث افزایش سطح آماده‌باش نیروهای آمریکایی در اروپا شده است، اما مقام‌های اروپایی چندی پیش در مورد یک «تهدید تروریستی بالقوه» در این قاره، به‌ویژه پیش از آغاز المپیک پاریس در ماه ژوئیه و در جریان مسابقات فعلی فوتبال اروپا در آلمان، هشدار دادند.

XS
SM
MD
LG