لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۳

آمریکا یک پایگاه شناور در خاورمیانه مستقر می کند


آمریکا یک پایگاه شناور در خاورمیانه مستقر می کند
آمریکا یک پایگاه شناور در خاورمیانه مستقر می کند

یک روزنامه معتبر آمریکا گزارش می دهد ارتش آمریکا قصد دارد یک پایگاه شناور برای تیم های کماندوئی به خلیح فارس بفرستد.
در حالی که مناسبات واشنگتن و تهران متشنج است و کشورهای دیگر با آشوب سیاسی دست بگریبان هستند، واشنگتن پست روز شنبه بنقل از اسناد نامشخص نیروی دریایی آمریکا نوشت در نظر است یک کشتی جنگی قدیمی به پایگاهی برای کماندوها تبدیل شود.
سخنگوی نیروی دریایی آمریکا حاضر نشد درباره طرح و محل استقرار «کشتی مادر» توضیح دهد. گزارش می گوید اسناد حاکی است که کشتی ممکن است در خلیج فارس مستقر شود، در آنجا ایران تهدید کرده است تنگه هرمز را خواهد بست.
دیگر مقامات نیروی دریایی به واشنگتن پست گفتند پنتاگون امید وار است تبدیل کشتی را تکمیل کند و آنرا در اواخر سال جاری به منطقه بفرستد.
گزارش می گوید انتظار می رود پایگاه قایق های تند رو کوچک و هلیکوپترها را که کماندوهای نیروی دریایی اغلب از آنها برای عملیات ویژه استفاده می کنند در خود جا دهد.
لئون پانه تا وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه طرح هایی را برای کاهش بودجه پنتاگون اعلام کرد که بر اساس آنها نیروهای زمینی کوچک خواهند شد و اتکا به عملیات نیروهای ویژه در سالهای آینده افزایش خواهد یافت. طرح همچنین تغییر تمرکز از اروپا به خاورمیانه و مناطق آسیایی اقیانوسیه را شامل می شود.

XS
SM
MD
LG