لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۳

گزارش رسانه ها: فعالیت های نظامی پنهانی آمریکا گسترش پیدا می کند


گزارش رسانه ها: فعالیت های نظامی پنهانی آمریکا گسترش پیدا می کند
گزارش رسانه ها: فعالیت های نظامی پنهانی آمریکا گسترش پیدا می کند

در گزارش های خبری گفته می شود ارتش آمریکا اجازه داده است عملیات پنهانی در خاورمیانه و شمال آفریقا برای از هم پاشیدن گروه های تروریستی در منطقه گسترش پیدا کند.

رسانه ها روز سه شنبه گزارش دادند ژنرال دیوید پتریوس، سرپرست فرماندهی مرکزی آمریکا، سپتامبر گذشته دستورالعمل محرمانه ای امضا کرده است که اجازه می دهد سربازان عملیات ویژه آمریکا به کشورهای دوست و متخاصم در منطقه، از جمله ایران، عربستان سعودی، یمن و سومالی فرستاده شوند.

این گزارش، که نخستین بار نیویورک تایمز آن را منتشر کرد، می گوید بنا بر این دستورالعمل محرمانه اگر بر تنش بر سر برنامه اتمی ایران افزوده شود، عملیات شناسایی می تواند به حملات نظامی در ایران، کمک کند.

مقامات وزارت دفاع آمریکا به نیویورک تایمزگفتند دستور جدید اجازه می دهد عملیات سیستماتیک و پنهانی دراز مدت بیشتر از آنچه در دوره دولت گذشته انجام می گرفت، صورت گیرد.

آنها گفتند هدف برنامه ایجاد شبکه هایی است که بتواند در القاعده و گروه های دیگر «نفوذ کند، آنها را شکست دهد یا از بین ببرد.»

برخی از مقامات پنتاگون به نیویورک تایمز گفتند آنها نگران آن هستند که سیاست جدید مناسبات با کشورهای دوست در منطقه را متشنج کند و کشورهای متخاصم مانند ایران و سوریه را خشمگین سازد.

پنتاگون یا کاخ سفید هنوز درباره گزارش نیویورک تایمز اظهار نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG