لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۳

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بودجه اضطراری بحران مراقبت از مهاجران را تصویب کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مجلس نمایندگان ایالات متحده با اعمال تغییراتی در آخرین دقایق و فشار رهبران ارشد دموکرات بودجه اضطراری ۴.۵ میلیارد دلاری کمک مرزی برای مراقبت از هزاران خانواده مهاجر و کودکان بدون سرپرست را که پس از عبور از مرز آمریکا و مکزیک دستگیر شده اند، تصویب کرد.

قانونگذاران پیشرو و لاتین تبار خواستار تغییراتی چشمگیر در این لایحه بودند، اما مفاد جدید افزوده شده بسیار متعادل تر از نکات مورد نظر آن ها است.

تصویب این لایحه با ۲۳۰ رای موافق در برابر ۱۹۵ رای مخالف در مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات، زمینه را برای زورآزمایی در سنای با اکثریت جمهوریخواه آماده کرده است. جمهوریخواهان ممکن است دموکرات ها را مجبور کنند لایحه ای متفاوت و دو حزبی را برای امضای ریاست جمهوری به کاخ سفید بفرستند. کنگره باید تا پایان این هفته لوایح بودجه را به انجام برساند.

این لایحه شامل بیش از ۱ میلیارد دلار برای تامین سرپناه و غذای مهاجران بازداشت شده توسط گشت مرزی است و تقریبا ۳ میلیارد دلار برای کودکان بدون سرپرستی در نظر گرفته است که به «وزارت بهداشت و درمان» تحویل داده شده اند.

در لوایح مجلس نمایندگان و سنا تصریح شده است که از این پول برای ساخت دیوار مرزی استفاده نخواهد شد و از اطلاعات سرپرست های کودکان مهاجر برای بازگرداندن به کشورشان استفاده نخواهد شد. در این لایحه پول مضاعفی برای تهیه تختخواب در «بازداشتگاه های اداره مهاجرت و گمرک» در نظر گرفته نشده است.

کاخ سفید تهدید کرده است لایحه مصوب مجلس نمایندگان را وتو خواهد کرد و می گوید در تلاش های دولت برای تامین امنیت در مرز مشکل ایجاد می کند.

طرحی که هفته گذشته در یک کمیته سنا تصویب شد، تنها یک رای مخالف داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG