لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۷

کلینتون به کوشش برای کاهش انتقادهای اعراب از سخنانش ادامه می دهد


کلینتون به کوشش برای کاهش انتقادهای اعراب از سخنانش ادامه می دهد
کلینتون به کوشش برای کاهش انتقادهای اعراب از سخنانش ادامه می دهد

کلینتون بازگشت به واشنگتن را به تاخیر انداخته است تا بتواند در قاهره با حسنی مبارک ملاقات کند

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، برای دومین روز سعی کرده است به شکایت های اعراب از قدردانی او از پیشنهاد اسراییل برای محدود ساختن تاسیس محله های جدید در سرزمین های فلسطینی پاسخ دهد.

کلینتون روز سه شنبه در مراکش گفت دولت اوباما به راه حل دو کشوری برای اسراییل و فلسطینیان پای بند است و تمام طرف های دیگر باید مراقب حرف هایشان باشند.

کلینتون آنچه را امتیازات «بی سابقه» اسراییل برای محدود ساختن توسعه شهرک ها در کوشش برای آغاز دوباره مذاکرات صلح نامید، ستود.

سخنان او با انتقاد رهبران فلسطینی روبرو شد. آنها ایالات متحده را متهم کردند که کوشش های صلح را تضعیف می کند زیرا طرح بین المللی صلح، معروف به نقشه راه که در سال ۲۰۰۳ تصویب شد، از اسراییل می خواهد تمام فعالیت های خانه سازی را متوقف کند.

کلینتون بعدا تحسین اولیه از اسراییل را ملایم کرد و گفت پیشنهاد آن برای محدود ساختن توسعه شهرک ها با موضع واشنگتن «زیاد فاصله دارد.»

کلینتون بازگشت به واشنگتن را به تاخیر انداخته است تا بتواند روز چهارشنبه در قاهره با حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر، ملاقات کند.

محمود عباس، رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی، می گوید نخست باید تمام فعالیت های خانه سازی اسراییل در سرزمین مورد اختلاف کاملا متوقف شود.

کلینتون از هر دو طرف خواسته است مذاکرات صلح را به سرعت و بدون هیچ پیش شرطی از سر بگیرند.

XS
SM
MD
LG