لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۲

نخست وزیر اسراییل با فرستاده آمریکا به خاورمیانه گفت و گو کرد


نخست وزیر اسراییل با فرستاده آمریکا به خاورمیانه گفت و گو کرد
نخست وزیر اسراییل با فرستاده آمریکا به خاورمیانه گفت و گو کرد

میچل در پیشاپیش ورود هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه، با مقامات اسراییلی و فلسطینی مذاکره می کند

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل درباره تجدید مذاکرات صلح بین اسراییلیان و فلسطینیان با جرج میچل فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه گفت و گو کرده است.


این دیدار روز جمعه در اورشلیم، در پیشاپیش ورود هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا صورت گرفت، و پس از آن نتانیاهو گفت او منتطر است «هر چه زودتر» در بحث های مربوط به آغاز دوباره مذاکرات صلح بین اسراییلیان و فلسطینیان شرکت کند.


کلینتون، در پایان سفری سه روزه به پاکستان به ابوظبی، مرکز امارات متحده عربی می رود، و قرار است در آنجا روز شنبه با محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی ملاقات کند. جرج میچل نیز در این جلسه حضور خواهد داشت. سپس انتظار می رود کلینتون برای گفت و گو با نتانیاهو به اسراییل برود.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید دیدارهای کلینتون تعهد آمریکا را به برطرف ساختن چالش هایی که مذاکره کنندگان آمریکایی در تعقیب هدف برقراری صلحی جامع در خاورمیانه با آنها روبرو شده اند، منعکس می کند.


فلسطینیان گفته اند پیش از آن که آنها با تجدید مذاکرات صلح موافقت کنند، اسراییل باید فعالیت های خانه سازی در سرزمین های اشغالی را متوقف کند. اسراییل خواهان مذاکراتی بی قید و شرط است و فقط توقف محدود عملیات ساختمانی را پیشنهاد می کند.


دو طرف همچنین هنور نتوانسه اند درباره سرنوشت آوارگان فلسطینی و مرزهای کشور آینده فلسطینی به توافق برسند.

XS
SM
MD
LG