لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۸

میشل اوباما: برای موفقیت ترامپ هر کار بتوانیم، می کنیم


دیدار میشل اوباما بانوی اول آمریکا با ملانیا ترامپ همسر دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کاخ سفید - آرشیو
دیدار میشل اوباما بانوی اول آمریکا با ملانیا ترامپ همسر دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کاخ سفید - آرشیو

میشل اوباما بانوی اول آمریکا می‌گوید او و همسرش باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده، هر آنچه برای مملکت بهتر باشد را انجام خواهند داد و به هر شکلی که بتوانند برای موفقیت رئیس جمهوری بعدی آمریکا کمک خواهند کرد.

به گزارش نشریه پولیتیکو، خانم اوباما در برنامه تلویزیونی اپرا وینفری که روز دوشنبه پخش شد، گفت «همانطور که قبلا بارها گفته‌ام، حرف‌هایی که می‌زنیم مهم هستند ... و برای همین من و باراک از انتقال قدرت، بسیار حمایت می‌کنیم.»

میشل و باراک اوباما در طول تبلیغات انتخاباتی بارها در سخنانی پرشور از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه) در برابر دونالد ترامپ رقیب جمهویخواه او حمایت کردند.

با این حال باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده که حدود یک ماه دیگر کاخ سفید را به آقای ترامپ تحویل خواهد داد، برای انتقال آرام قدرت در کشور اختلاف نظرها را کنار گذاشته‌ و عملا به مشاور او تبدیل شده است.

میشل اوباما نیز که هرگز در حمایت از خانم کلینتون به صورت مستقیم از دونالد ترامپ یاد نکرد، در این مصاحبه تلویزیونی نیز بدون نام بردن از او گفت «برای مصلحت کشور مهم است که ما از فرمانده قوا حمایت کنیم.»

بانوی اول آمریکا با تاکید بر این که هر زمان که به من و باراک نیاز باشد ما حضور داریم و برای اطمینان از موفقیت رئیس جمهوری بعدی هر آنچه از دست ما برآید را انجام می‌دهیم، گفت «اگر او موفق شود، همه ما موفق خواهیم شد.»

مراسم تحلیف دونالد ترامپ روز بیستم ژانویه ۲۰۱۷ (اول بهمن ماه) در مقابل ساختمان کنگره در شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده برگزار خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG