لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۱

آمریکا بر همه کالاهای وارداتی از مکزیک تعرفه ۵ درصدی وضع می‌کند


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد دولت ایالات متحده بر همه کالاهای وارداتی از مکزیک تعرفه‌ای ۵ درصدی وضع می‌کند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در صفحه شخصی خود در توئیتر، ضمن اعلام این خبر، نوشت این تعرفه‌ها تا زمانی که موج مهاجران غیرقانونی از مکزیک به سمت آمریکا در حرکت باشد، ادامه پیدا می‌کند.

پرزیدنت ترامپ نوشت: «از روز دهم ژوئن، ایالات متحده بر همه کالاهای وارداتی که از مکزیک به کشور ما می‌آیند، تعرفه ۵ درصدی وضع خواهد کرد، تا زمانی که حضور مهاجران غیرقانونی از طریق مکزیک در کشور ما متوقف شود. تعرفه به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد تا زمانی که موج حضو مهاجران غیرقانی کنترل شود، در آن زمان تعرفه‌ها نیز حذف خواهند شد. جزئیات بیشتر از سوی کاخ سفید اعلام می‌شود.»

پرزیدنت ترامپ در سال‌های اخیر از ورود مهاجران غیرقانونی از کشورهای مختلف آمریکای لاتین به ایالات متحده از طریق مکزیک انتقاد کرده است.

رئيس جمهوری ایالات متحده در جریان مبارزه‌های انتخاباتی وعده داده بود که در مرز آمریکا و مکزیک یک دیوار احداث می‌کند. تلاش برای تامین بودجه ساخت این دیوار یکی از اختلاف‌‌ها میان کاخ سفید و کنگره بود که منجر به تعطیلی بیش از یک ماهه دولت فدرال شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG