لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۵

مقام‌های آمریکا و مکزیک درباره کاهش عبور مهاجران از مرز ملاقات کردند


بخش انگلیسی صدای آمریکا (به‌روز شده) - مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه با «مارسلو ابرارد» وزیر خارجه مکزیک و دیگر مقام های این کشور ملاقات کرد.

محور این دیدارها کمک به مکزیک در کاستن از شمار مهاجرانی است که به مرز جنوبی ایالات متحده می رسند.

آقای پنس سه شنبه شب با تقدیر از تلاش‌های مکزیک، در توئیتر خود نوشت هنوز کارهای زیادی مانده که باید برای امن نگه‌داشتن مرز‌های آمریکا انجام شود.

او همچنین با گذاشتن عکس‌هایی از دیدار با «ابرارد» وزیر خارجه مکزیک، نوشت ملاقات سازنده‌ای با او و سایر مقامات مکزیک داشته است.

«اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده»، یک روز قبل از این گفتگوها، اعلام کرد شمار مهاجرانی که در ماه اوت هنگام عبور از مرز ایالات متحده و مکزیک بازداشت شده اند ۲۲ درصد افت کرده و این کاهش در نتیجه همکاری بیشتر مکزیک بوده است.

مارک مورگن، کمیسیونر موقت «اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده»، می گوید شمار مهاجرانی که در ماه اوت بازداشت شده یا به مرز آمریکا و مکزیک بازگردانده شدند ۶۴ هزار نفر بوده است که این تعداد ۵۶ درصد کمتر از تعداد گزارش شده در ماه مه بوده است.

با وجود کاهش میزان عبور از مرز، شمار بازداشت ها در ماه اوت همچنان بالاترین میزان در یک دهه گذشته، و ۱۷ هزار نفر بیشتر از دوره مشابه در سال گذشته است.

آقای مورگن به خبرنگاران در کاخ سفید گفت مکزیک از زمان توافق ماه ژوئن «شریکی واقعی» برای ایالات متحده بوده است، اما لازم است به کارهای بیشتری دست بزند.

به گفته این مقام امنیت مرزی آمریکا، اصلاح کلی قوانین مهاجرتی در کنگره تنها راه حل بلند مدت برای این معضل است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG