لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۶

حدود پنج هزار سرباز در مرز جنوبی آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ تعداد را باز افزایش می‌دهد


سربازان آمریکایی در مرز آمریکا و مکزیک مستقر شده اند.
سربازان آمریکایی در مرز آمریکا و مکزیک مستقر شده اند.

‎هم‌زمان با رسیدن اولین گروه کاروان مهاجران به مرز آمریکا، یک مقام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون اعلام کرد تعداد سربازانی که به مرز جنوبی این کشور با مکزیک اعزام شده اند به حد بالای خود رسیده است.

این مقام وزارت دفاع اعلام کرد اکنون ۴۶۰۰ سرباز در مرز حضور دارند. بیش از ۲۵۰۰ تن از سربازان کادر و ۲۱۰۰ تن از نیروهای گارد ملی در حال حاضر به مرزهای جنوبی فرستاده شده اند تا نیروی حفاظت از مرزها در مقابله با کسانی که قصد ورود غیرقانونی دارند تقویت شود.

با وجود این تعداد سرباز، هنوز پرزیدنت ترامپ می گوید ممکن است تعداد این نیروها افزایش یابند.

حضور نیروهای ارتش آمریکا در مرز به دستور رئیس جمهوری آمریکا صورت گرفت. از یک ماه پیش صدها مهاجر از کشورهای آمریکای مرکزی از جمله گواتمالا و السالوادور گفتند به دلیل وجود خشونت و فشار گانگسترهای محلی، خانه را به مقصد مرز آمریکا ترک کرده اند و قصد دارند وارد آمریکا شوند. پرزیدنت ترامپ از ابتدا گفت به این مهاجران اجازه ورود نمی دهد چون بین آنها خلافکاران پنهان شده اند و حضور آنها در آمریکا می تواند امنیت شهروندان را به خطر بیاندازد.

حضور نظامیان آمریکا در مرز در حالی است که این نظامیان به طور قانونی حق ندارند مهاجرانی را که از مرز می گذرند، دستگیر کنند.

در حال حاضر حدود ۸۰۰ تن مهاجر در شهر مرزی تیوانا (به اسپانیایی: Tijuana) در مکزیک اجتماع کرده اند. این شهر در فاصله ای نزدیک از مرز آمریکا و در مجاورت شهر سن‌دیگو آمریکا در ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

انتظار می رود کاروان مهاجران که حدود چهار هزار نفر تخمین زده می شود، ظرف چند روز آینده به تیوانا برسند.

مکزیک هفته گذشته اعلام کرد حدود ۲۷۰۰ ویزای موقت زندگی و کار برای اشخاص و خانواده های مهاجر صادر کرده است تا پرونده پناهندگی آنان مورد رسیدگی قرار گیرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG