لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۳

انتشار اخباری درباره اتهام فساد مالی علیه سناتور منندز


اتهام فساد علیه رابرت منندز
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

شبکه تلويزيونی سی ان ان روز جمعه اعلام کرد که وزارت دادگستری آمريکا در تدارک آغاز تحقيقات کيفری در مورد شايعات مربوط به سوء استفاده‌های مالی سناتور رابرت منندز، از اعضای با نفوذ حزب دموکرات و چهره های شاخص صحنه سياسی آمريکاست.

سی ان ان به نقل از منابع محرمانه اعلام کرد که تمرکز اين تحقيقات قرار است بر اتهاماتی باشد که بر اساس آن، آقای منندز از موقعيت کاری خود در ازای دريافت هديه برای منافع مالی دوست تاجر خود، سالمون ملگن، يکی از کمک کنندگان مالی به حزب دموکرات استفاده می‌کرده است.

رابرت منندز، که پيش از اين در سال ۲۰۱۳ رياست کميته روابط خارجی سنا را عهده‌دار بود و در سنا از مخالفان سرسخت مواضع دولت اوباما نسبت به ايران به شمار می‌رود، در رد اين اتهامات و در واکنش به گزارش سی ان ان گفت که تخلفی مرتکب نشده و با اشاره به مقام خود گفت: «جايی نمی رود».

این سناتور دموکرات گفت: «بگذاريد با صراحت بگويم، من هميشه مطابق با قانون عمل کرده‌ام. در ۲۳ سال گذشته هر کاری که چه افتخار انجامش را داشته‌ام در جهت حفظ حقوق مردم نيوجرسی و کل کشور بوده است. »

در همین حال خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با عنوان منندز به مبارزه در مورد طرح تحریم‌های ایران ادامه می‌دهد، اظهارات آدام شارون، سخنگوی منندز را نقل کرده که گفته است رییس او مصمم است طرح تحریمهای ایران را پیش ببرد و در کنگره برای ارزیابی توافقی که ممکن است حاصل شود نقشی فعال داشته باشد.

رابرت منندز از سالمون ملگن که در جمهوری دومنيکن به فعاليت‌های تجاری مشغول است و نام او در ارتباط با اتهام احتمالی این سناتور دموکرات آمده است، به عنوان يک دوست واقعی ياد می‌کند.

آقای منندز با وجود تبار کوبايی و با اينکه از بلندپايه ترين سياستمداران لاتين تبار آمريکا در کنگره و در صحنه سياسی آمريکا به شمار می رود، از منتقدان سرسخت نزديکی مجدد مناسبات کوبا و آمريکاست.

XS
SM
MD
LG