لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۹

پیشنهاد ۳۸۸ میلیون دلاری "گنت" برای خرید "تریبیون"، مالک لس آنجلس تایمز


هدف "گنت" از خرید شرکت تریبیون، توسعه هر چه بیشتر یو اس ای تودی (USA Today) است.
هدف "گنت" از خرید شرکت تریبیون، توسعه هر چه بیشتر یو اس ای تودی (USA Today) است.

شرکت آمریکایی "گنِت" مالک روزنامه "یو اس ای تودی" روز دوشنبه اعلام کرد یک پیشنهاد ۳۸۸ میلیون دلاری برای خرید انتشارات "تریبیون"، مالک روزنامه‌هایی مانند لس آنجلس تایمز و شیکاگو تریبیون، ارائه داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، گنِت (Gannett) با اعلام این که این پیشنهاد را اوایل ماه جاری میلادی مطرح کرده است، گفت با این حال شرکت تریبیون تا کنون از "مذاکرات سازنده" در این زمینه خودداری کرده است.

تریبیون نیز روز دوشنبه با تایید دریافت این "پیشنهاد ناخواسته" اعلام کرد که "در سریع ترین زمان ممکن، به گنت پاسخ خواهد داد."

بر اساس این گزارش، هدف گنت از خرید شرکت رقیب، توسعه هر چه بیشتر "شبکه" یو اس ای تودی (USA Today) است؛ اقدامی که اواخر سال گذشته میلادی با تلفیق بیش از ۱۰۰ نشریه محلی متعلق به خود، به این روزنامه آغاز شد.

این شبکه به گنت امکان خواهد داد که تبادل اخبار و اطلاعات با سهولت و سرعت بیشتری بین یو اس ای تودی و روزنامه‌های کوچک‌تر متعلق به آن شرکت، مانند "دیترویت فری پرس"، "دِموین رجیستر" و "ازبری پارک پرس"، صورت بگیرد.

حال با خرید تریبیون، ۱۱ روزنامه دیگر – از جمله "اورلاندو سنتینل"، بالتیمور یان" و "هارتفورد کورانت" – می تواند به مجموعه نشریات شرکت گنت اضافه شود.

در پی اعلام این خبر، ارزش سهام شرکت تریبیون عصر دوشنبه با افزایشی ۵۶ درصدی به ۱۱ دلار و ۷۲ سنت رسید و ارزش هر سهم شرکت گنت نیز با ۷۱ سنت افزایش، به مبلغ ۱۶ دلار و ۴۸ سنت معامله شد.

با افزایش تمایل مردم به استفاده از اینترنت و مطالعه اخبار در رسانه‌های دیجیتال، شرکت‌های ناشر رسانه‌های چاپی، برای مقابله با افت درآمد ناشی از کاهش فروش تبلیغات و نیز کاستن از هزینه‌ها، شروع به خرید نشریه‌ها و حتی وبسایت‌های دیگر کرده‌اند.

شرکت گنت اوایل ماه جاری میلادی، آوریل، در یک معامله ۲۸۰ میلیون دلاری گروه رسانه‌ای "جورنال" (Journal Media Group) را خرید و ۱۵ نشریه و روزنامه را به مجموعه انتشارات خود اضافه کرد.

XS
SM
MD
LG