لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۵

سناتور مک کانل: فاتحان سیاست را رقم می‌زنند، بازندگان به خانه می روند


میچ مک کانل سناتور جمهوریخواه از کنتاکی رهبر اکثریت های مجلس سنا روز سه شنبه در کنتاکی با تاکید بر این که «فاتحان سیاست را می سازند و بازندگان به خانه می روند» موضعی مخالف تظاهرکنندگان در این ایالت گرفت.

به گزارش نشریه هیل آقای مک کانل در جمع حدود هزار شرکت کننده در تظاهرات که برخی فریاد می زدند «نه به ممنوعیت، نه به دیوار، مک کانل حرف ما را بشنو،» حضور یافت.

او خطاب به رهبران تجارت های محلی که در سخنرانی او حضور یافته بودند، گفت که آمریکا «کشوری آزاد است که افراد می توانند آزادانه حرفشان را بزنند به شرط آن که آرام باشند.»

مک کانل همچنین با اشاره به حضور مخالفان تظاهرکننده در میان شرکت کنندگان در سخنرانی خود گفت: «من به این افراد افتخار می کنم. آنان از کارهای من چندان خوششان نمی آید اما من به حق آنان برای اعتراض و بیان عقیده شان احترام می گذارم. چرا که رسم کشور ما این است.»

مک کانل گفت تظاهرات در آمریکا رایج است. او گفت: «ما به حق همه برای ابراز عقیده شان احترام می گذاریم. حالا نوبت من است که نظرم را بگویم: چرا تظاهرات می کنند؟ نتیجه انتخابات را دوست نداشتند.»

سناتور مک کانل گفت دولت آمریکا برنامه ای دارد که «تظاهرکنندگان مخالفش هستند.»

او گفت: «آنها سهم خودشان را در انتخابات داشتند... اما در این کشور وقتی کسی پیروز می شود، سیاست را رقم می زند. همیشه گفته ام که فاتحان سیاست را می سازند و بازندگان به خانه می روند.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG