لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۱

مراسم گرامیداشت جان مک‌کین در پایتخت و سخنرانی معاون رئیس جمهوری آمریکا


پس از مراسم دو روز گذشته در ایالت آریزونا، که محل اقامت و حوزه انتخاباتی سناتور مک‌کین بود، پیکر او در حالی که مردم در دو سوی خیابان‌ها با در دست داشتن پرچم آمریکا به احترام او صف کشیده بودند، طی یک مراسم و احترام نظامی از آریزونا به پایگاه هوایی آندروز منتقل شد و روز جمعه برای بازدید عموم و ادای احترام آمریکاییان در تالار موسوم به روتاندا در کنگره آمریکا، از ساعت یک بعد از ظهر به وقت واشنگتن تا ۸ شب، در این محل قرار می گیرد.

ولی پیش از آن، صبح روز جمعه مراسمی از سوی قانونگذاران در کنگره برگزار می شود که مایک پنس معاون رئیس جمهوری از سوی پرزیدنت ترامپ در آن سخنانی ایراد می کند. در این مراسم رهبران حزبی سنا و مجلس از جمله میچ مک‌کانل و پل رایان رهبران اکثریت جمهوریخواهان و چاک شومر و نانسی پلوسی رهبران اقلیت دموکرات سنا و مجلس و برخی دیگر از قانونگذاران حضور دارند.

میچ مک‌کانل این هفته در سنا در سخنانی از جان مک‌کین چنین ستایش و از او یاد کرد و گفت: «جان هر روز، و با هر مساله ای با همان اهمیت و جدیتی که شایسته روند قانونگذاری است مواجه می شد و برای اتحاد و نزدیک کردن کشور به منافع مشترک سخت می جنگید. ولی وقتی بحث روز به پایان می رسید، همین مرد یادآور قدرتمندی بود از این که زمینه اتحاد ما بسیار بیش از اختلاف ماست و ما باید بتوانیم در عین تفاوت نظر در سیاست ها متحد بمانیم. همانطور که خود جان یک بار گفت، ما چیزی برای ترس از یکدیگر نداریم و بحث ما برای تضمین آزادی و حمایت از رفاه عمومی است که این بحث باید در میان دوستانی که باورهای غیرقابل تزلزل دارند، در انگیزه و هدف ما برای صلاح یکدیگر ادامه یابد.»

روز شنبه هم مراسمی در یادبود جان مک‌کین در کلیسای جامع شهر واشنگتن، پایتخت ایالات متحده، و سپس یکشنبه در آناپولیس پیش از خاکسپاری پیکر او در گورستان آکادمی نیروی دریایی برگزار می شود که فرماندهان ارشد نظامی در آن حضور خواهند داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG