لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۳

رکورد دانلود پادکست مارک مارون با مصاحبه اوباما شکسته شد


بخش وبلاگ‌های روزنامه نیویورک تایمز، با اشاره به مصاحبه رئیس جمهوری ایالات متحده با مارک مارون مجری یک برنامه رادیویی اینترنتی، نوشت علاوه بر نقطه نظرات باراک اوباما، این گفتگو از یک نظر دیگر نیز تاریخی بود، و آن شکسته شدن رکورد دانلود پادکست این برنامه بود.

رئیس جمهوری آمریکا چند روز پس از تیراندازی یک جوان سفیدپوست به افراد حاضر در یک کلیسای تاریخی سیاهپوستان در ایالت کارولینای جنوبی، که منجر به کشته شدن ۹ نفر شد، روز دوشنبه در این مصاحبه رادیویی گفت جامعه آمریکا هنوز از نژادپرستی رها نشده است.

وی ضمن اشاره به واژه‌ای که در گذشته در مورد سیاهپوستان بکار می‌رفت و امروزه توهین تلقی می‌شود، گفت مسئله تنها استفاده نکردن از این واژه نیست؛ هرچند برخورد با مسائل نژادی در جامعه آمریکا تغییر کرده است، اما «سایه عمیق» میراث برده‌داری همچنان در ایالات متحده وجود دارد.

این اظهارات نخستین رئیس جمهوری آمریکا که از یک مادر سفیدپوست و یک پدر سیاهپوست متولد شده است، بازتاب گسترده در رسانه‌های آمریکا داشت و آنطور که دیو ایتزکوف در وبسایت نیویورک تایمز نوشته، فایل صوتی این مصاحبه رادیویی (پادکست) در ۲۴ ساعت اول پس از پخش، بیش از ۷۳۵ هزار بار دانلود شده است.

بر اساس آمار شبکه پادکست لیبسین، که برنامه رادیویی مارک مالون را در فضای مجازی منتشر می‌کند، شمار دانلودهای مصاحبه او با بارک اوباما پس از گذشت ۳۶ ساعت، به بیش از ۹۰۰ هزار رسید.

این نه تنها رکورد جدیدی در دانلود برنامه‌های مارک مارون است، بلکه برای نخستین بار است که یک مقام منتخب مردم برای گفتگو در این برنامه حضور پیدا کرده است.

XS
SM
MD
LG