لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۹

وزارت دادگستری آمریکا رهنمودهای جدیدی برای استفاده از ماری جوانای طبی صادر می کند


چهارده ایالت آمریکا استفاده از ماری جوانا را برای مصارف پزشکی مجاز شمرده اند

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که دادستان های فدرال در ایالاتی که استفاده از ماری جوانای طبی را مجاز دانسته اند نباید دستور بازداشت بیمارانی را که ماری جوانا مصرف می کنند و افرادی که این گیاه را تامین و در اختیار آنها می گذارند صادر کنند.

وزارت دادگستری روز دوشنبه با انتشار رهنمودهایی، موضع دولت اوباما را در ارتباط با ماری جوانای طبی روشن ساخت.

به موجب این رهنمود به ماموران دولت فدرال توصیه شده است تنها افرادی را که مصرف و یا توزیع ماری جوانای آنها بیش از مقدار مجاز قوانین ایالتی است بازداشت کنند. چهارده ایالت آمریکا استفاده از ماری جوانا را برای مصارف پزشکی مجاز شمرده اند.

وزارت دادگستری آمریکا ضمناً یادآوری کرده است که همچنان به محاکمه افرادی که در قاچاق قابل توجه مواد مخدر و از جمله ماری جوانا دست دارند ادامه داده خواهد شد.

این رهنمودها با رهنمودهایی که دولت پرزیدنت جورج دبلیو بوش صادر کرده بود تفاوت دارد. به موجب آن مقررات قوانین دولت فدرال برای مبارزه با ماری جوانا بدون در نظر گرفتن قوانین ایالتی به اجرا گذاشته می شد.

در رهنمودهای جدید همچنین اشاره شده است که توزیع ماری جوانا در ایالات متحده آمریکا هنوز از بزرگترین منبع درآمد برای باندهای قاچاق مکزیک به شمار می رود.

آقای اوباما در زمانی که کاندیدای احراز مقام ریاست جمهوری بود گفته بود که قصد دارد تهاجم مقام های دولتی را به تاسیسات ماری جوانا در ایالاتی که به موجب قانون ایالتی عمل می کنند، متوقف سازد.

XS
SM
MD
LG