لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

تغییر قانون کاربرد پزشکی ماری جوانا در ایالت لوئیزیانا


در ایالت لوئیزیانا در آمریکا، بحث درباره تغییر سیاست های مربوط به لایحه استفاده پزشکی از ماری جوانا ادامه دارد و ممکن است به برطرف شدن اختلاف بین تجویز دارو یا توصیه آن بستگی داشته باشد.

بحث روز سه شنبه 24 فروردین ( ۱۲ آوریل ) آغاز شد ، گزارش های اولیه حاکی بود انجمن کلانترهای لوئیزیانا و انجمن وکلای ناحیه لوئیزیانا با لوایحی که کلمه "نسخه" یا "تجویز" را باکلمه "توصیه" عوض کند مخالف هستند. هدف از تغییر حفاظت از پزشکانی است که ممکن است پروانه کار خود را به دلیل تجویز ماری جوانا از دست بدهند.

تغییر در واژه به تصمیم یک دادگاه فدرال در سال ۲۰۰۰ باز می گردد که حکم داد بیماران می توانند ماری جوانای پزشکی را با توصیه دریافت کنند، و پزشکان نمی توانند بابت "توصیه" در مقابل "تجویز" مجازات شوند. اما انجمن کلانترها گفت تغییر فوق از پلیس می خواهد این موضوع را که آیا تجویزها قانونی است یا نه، نادیده بگیرد.

هرچند کاربرد پزشکی ماری جوانا در لوئیزیانا قانونی است و چارچوبی برای کشت، توزیع و مصرف آن وجود دارد، کمیسر کشاورزی ایالت گفت برای قطعی ساختن مقررات تولید پزشکی ماری جوانا ، تا روشن شدن بحث ها صبر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG